Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lauri Tähkällä ja Olga Koskikalliolla sama outo kasvolihasvirus kun kamera on lähettyvillä

Vierailija
08.10.2009 |

..eli tuo toispuoleinen virne.Olen nähnyt kummatkin livenä,ja jos lähellä ei ole kameroita ja skarppaus herpaantuu,heillä on ihan normaalikasvot ilman mitään toispuoleista hymyä.



Jälkimmäinen on muutenkin inhokkini,olen kurkkuani myöten täynnä hänen tyrkytysjuttujaan naistelehdistä miten hän elää luomusti,kutsui koko kylän häihinsä,syö oman kanan munia ja säästää luontoa,jne.Niin tekevät monet muutkin,ei ole onneksi tänä päivänä mitenkään erikoista koska ihmiset ovat "viherämpiä".

Puhumattakaan härskistä itsensä mainostuksesta sijaislapsen johdosta,tässä maassa on satoja/tuhansia sijaisvanhempia,jotka eivät huuda asiasta koko maailmalle vaan tekevät hyvän ja kunnioitettavan työnsä pyytettömsäti.Eivät soittele viikkolehtiin jutun ja gloorian toivossa.Yäk.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

No hyvähän se on että joku edes pitää "meteliä" asioista niin jospa täällä pallolla ne miljoonat jotka eivät asioista halua ymmärtää/nähdä eikä ottaa mitään selvää niin edes vähänkin heräisivät ajattelemaan!!



Ja uskon, että Temosen perheeseen otetaan yhteyttä ihan ulkoa päin kuin että he lähtevät esittelemään perheeseen tullutta uutta lastaan ja luomu aatetta.



Mitä tulee tähän kasvo juttuun niin siitä en osaa sanoa sitten kummankaan osalta mitään..

Vierailija
2/6 |
08.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

juuri tuo itseriittoisuus paistaa läpi minustakin,aatteet ovat hienoja mutta joka Seiskapäivästä niistä ei jaksaisi lukea..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostan lehden, jos hänestä on juttu.

Vierailija
4/6 |
08.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta saattaa olla tärkeää, että sijaisvanhemmuudesta puhutaan julkisuudessa. Sijaisvanhemmistahan on jatkuva pula.

Vierailija
5/6 |
08.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olgan kauan sitten, ja voin sanoa, että hän on oikeasti eläinrakas ihminen joka kunnioittaa "vihreitä" arvoja. Ei siis ole julkisuuden myötä sellaiseksi "muuttunut". Ja tuskin he itseään mainostavat vaan heistä ollaan kiinnostuneita erilaisten elämäntapojensa takia.



Olipa typerä aloitus.

Vierailija
6/6 |
08.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli varmaankin tarkoitettu satiiriseksi diagnoosiksi eikä oikeaksi taudiksi:)

Mutta,ap:n kanssa pitkälle samalla linjalla,ei ne 1000 jotka hyvää työtä tekee vaan se 1 joka pitää siitä eniten meteliä..