Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ennustaminen avaa sielun portin okkultismille

Vierailija
30.07.2009 |

(viides Mooseksen kirja 18: 9-14)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos saan rukouksessa kuvan joka koskettaa jotkakuta paikallaolevaa henkilöä, ja näin ollen ohjaa oikeaan(?) suuntaan tätä henkilöä, onko se sitten ennustamista?



Joku on väittänyt näin...

Vierailija
2/3 |
30.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin tiedoksi vain, että "kirkko ja kirkonisät" muokkasivat aikas paljon alkuperäisiä Raamatuntekstejä omiin tarkoitusperiinsä sopiviksi.Raamatusta on jätetty paaaaljon asioita pois, tekstejä on rukattu jne. Ja kaiken tarkoituksenahan oli, että kirkko saa pidettyä kansan vallassaan entisaikoina, sillä kirkko oli tuohon aikaan "vallan keskus" ja varsin rikas sellainen. Kaikennäköinen ennustaminen ja noituus yritettiin poistaa- siis ihan roviolla- niinkuin muistanette (tosi kirkollista rakkauden toimintaa...)ja Raamattu on tietysti pullollaan tuon tyylisiä lauseita, kun yritettiin eliminoida kilpailijat (näkijät, ennustajat jne) pois.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ennustamisiin ja henkimaailmaan on aika ristiriitainen. Toisaalta asenne on se että ei ole olemassa mitään henkiä tai kummituksia tai ennustamisia tai auroja tai energioita tms. Mutta toisaalta niistä ei saa kiinnostua - koska... Niin miksi? Miksi olemattoman kanssa puuhastelu on niin vaarallista?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kahdeksan