Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voinko ottaa diapamin jos olen lapsen kanssa kahden?

Vierailija
23.09.2009 |

Eli mulle määrätty diapam 5mg, eli miedoimpia mitä saa. En ole pitkään aikaan niitä ottanut, mutta viimeksi kun otin niin pystyin vielä kahden pillerin jälkeen kävelemään ja toimimaan ihan normaalisti.



Mietin että voinko ottaa illalla puolikkaan tai yhden jos iskee kova ahdistus? Voinko ajaa autoa jos jotain tapahtuu? Ne kyllä ovat kolmiolääkkeitä, mutta en varmaan mene niin sekaisin että lähtisin ajamaan jos ei kunto sitä salli...?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse otan joskus illalla Xanorin ahdistukseen huoletta.

Vierailija
2/4 |
23.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

koska menen niistä aivan tokkuraan, mutta itse varmana tunnet itsesi parhaiten. Autoa en kyllä todellakaan lähtisi ajamaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

minulla on paniikkihäiriö ollut pitkään mutta en missään nimessä koskaan ottaisi päivällä diapamia, enkä ole ottanut. Mieluummin soitan sitten vaikka jollekin ystävälle ja puhun ahdistusta pois tai jotain vastaavaa. Yöllä uskallan ottaa, sillä mies on silloin kotona ja lapsi on niin sikeäuninen ettei herää öisin (ja vaikka heräisikin, niin mies kyllä pystyy hoitamaan tilanteen kuin tilanteen)

Vierailija
4/4 |
23.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

normaalisti mutta fakta on että kyllä ne sun reaktionopeutta liikenteessä laskee. Liikenteessä on myös muita ihmisiä kuin sinä ja olisi kauheaa jos ajaisit vaikka jonkun lapsen päälle siksi että lääkkeen vuoksi et pysty reagoimaan tarpeeksi nopeasti.