Britni Spiärs taas sekoilee ja viety sairaalaan!
Britney sekavana ambulanssilla sairaalaan - katso kuvat!
4.1.2008 08:39, päivitetty 04.01. 10:50
Poppari Britney Spears kiidätettiin kotoaan ambulanssilla sairaalaan - paareilla maaten. Britneyn kotona on vallinnut kaaos, johon ovat osallistuneet sekä ex-puolison turvamies, poliisi että pelastushenkilökunta.
Poliisit kutsuttiin Britney Spearsin kotiin. Kyse oli Los Angelesin viranomaisten mukaan laulajan huoltajuuskiistasta. Poliisien mukaan Britney oli sekavassa tilassa " tuntemattoman aineen vaikutuksen alaisena" .
Britney täytyi viedä sekavuutensa vuoksi sairaalaan tarkastettavaksi.
Heti ambulanssin saavuttua Cedars-Sinain sairaalaan Britney jaksoi urhoollisesti hymyillä - ja nostaa paparazzeille keskisormensa pystyyn.
- Perheen lasten huoltajuuteen liittyvä kiista, jota yritämme setviä... rauhallisesti oikeuden määräyksellä, poliisin tiedottaja sanoi.
Tiedottajan mukaan minkäänlaisia vammoja ei ole raportoitu. Hän ei suostunut kertomaan muita yksityiskohtia.
Spearsin suljetun asuinalueen ulkopuolella oleskellut AP-uutistoimiston kuvaaja näki ambulanssin, paloauton ja kuuden poliisiauton ajavan alueelle kello 22.30 paikallista aikaa, kaksi ja puoli tuntia sen jälkeen, kun poliisit olivat saapuneet Spearsin talolle. Yksikään ajoneuvo ei vilkuttanut sireenejään. Myöhemmin paikalle pörräsi jopa poliisihelikopteri.
Pahaksi äityneen ja pelottavaksi kuvaillun tilanteen päätteeksi lapset luovutettiin isälleen Kevin Federlinelle. Aiemmin illalla Britneyn kotona vierailivat niin Federlinen asianajaja kuin turvamies, yrittäen taivutella äitiä luovuttamaan poikansa Federlinen huostaan.
Spears ja hänen ex-miehensä taistelevat parin kahden yhteisen lapsen huoltajuudesta. Tällä hetkellä Jayden Jamesin ja Sean Prestonin väliaikainen huoltajuus on Federlinella, koska Spears on uhmannut oikeuden määräyksiä kiistan hoidossa.
Ilta-sanomilla kiva kuva. Käykää katsomassa.
Kommentit (5)
Britneyn ympärillä pyörii kaikenmaailman kritiikitöntä ja mielistelevää hännystelijää mikä ei suinkaan edesauta järkevän elämän aloittamista. Olihan Federlinekin sellainen pummi alunperin, joka meni Britneyn kanssa naimisiin etupäässä rahasta. Eikä Britneyn vanhemmatkaan taida ihan siitä normaaleimmasta päästä olla.
Joku pakkohoito voisi ehkä auttaa.
lasten takia toivon että hän paranisi
Hollywoodin kallonkutistajien huippuihin lukeutuva Marty Brenner varoittaa, ettei Britney Spears ehkä näe seuraavaa joulua ellei hän saa apua.
- Britney vaikuttaa hullulta. Hän ei ole kosketuksissa elämään. Hän on menettänyt otteensa ja voi menettää aivan kaiken, ellei saa sitä apua mitä hän tarvitsee, Brenner toteaa tähden tilanteesta The Sun -lehdelle.
- Hänessä on kaksisuuntaisen mielialahäiriön merkkejä ja hän taistelee selkeästi masennusta vastaan.
Avunsaannin esteenä on se, ettei Britney kuuntele ketään.
- Hänen äitinsä ja lapsensa ovat poissa kuvioista ja häntä ympäröivät ihmiset mahdollistavat hänen illuusionsa.
Brenner pelkää, että nyt kun laulajattaren 16-vuotias pikkusisko on raskaana, Britneyn huomionhakuisuus voi vain pahentua. Joulua edeltäneen viikonlopun käyttäytyminen on vain yksi merkki siitä.
Viikonloppuna Britney kalasteli huomiota liikkumalla ilman rintaliivejä, pysähtymällä useita kertoja julkisissa vessoissa käydäkseen, huutamalla häntä seuraaville valokuvaajille ja lopulta viettämällä yön yhden paparazzin kanssa.
- Hänen on nyt tehtävä kaikkensa saadakseen enemmän huomiota ja sitä hän todella yrittää tehdä. Kukaan ei pysähdy vessakäynnille niin usein.