Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kellään kummilasta jonkun kummijärjestön kautta

Vierailija
15.02.2008 |

esim worldvision?



Minkälaisia kokemuksia. Itse harkitsen ryhtyväni kummiksi jollekin pienelle avuntarvitsijalle. Mutta meneekö raha perille? jne

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa lukea säännöt. Raha ei koskaan mene lapselle, vaan kylälle jossa lapsi asuu. Sinne rakennetaan koulua ja huussia ja jätehuoltoa. Maksan 25 ¿ kuussa, ja varmasti suurin osa rahoista menee perille. Siitä saa raportteja vähän väliä.

Vierailija
2/3 |
15.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Järjestöltä saa aika hyvät raportit siitä, millaisia asioita rahoilla on tehty (niillähän autetaan pääasiassa koko kylää / laajempaa aluetta eikä niinkään paljon yksittäistä lasta), joista näkee, että raha kyllä menee perille. Minulla on myös tuttu, joka on työnsä takia vieraillut useissa järjestön hankkeissa, joten sitäkin kautta tiedän avun menevän perille.



Lisäksi vuosittain saa raportin omasta kummilapsesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja valitsin sen juuri sen vuoksi, että sillä pyritään auttamaan naisten koulutusta ja yrittäjyyttä ja raha menee koko yhteisön rakentamiseen eikä jonkun yksittäisen lapsen

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi neljä