Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paljonko maksaa pihalle " muurikivet" ??

Vierailija
27.05.2007 |

Siis sellaisia joilla voidaan korottaa esimerkiksi nurmikko alue korkeammalle kuin muu piha? tiedättekö mitä tarkoitan :) tulevat siis siihen laitaan... paljonkos maksaa kappale noin suunnilleen?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
27.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Marketanpuiston vieressä on myös Kivikopla jossa on erilaisia muurikiviä ja sieltä voi käydä lasketuttamassa itselleen hyvän hinnan. Kannattaa toki kilpailuttaa myös eri rautakauppoja.



Kappalehintoja en osaa tähän laittaa, meillä tehtiin muuri jo kolme vuotta sitten ja tosi hyvin on kestänyt kaksi talvea vaikkei sitä ole edes muurattu, vain ladottu, korkeimmalta kohdalta se on noin 120 cm. Saman tapaisesta matskusta on myös portaat.



Kannattaa tietenkin tehdä hyvät perustukset ja sitten laskea kaikki kivet tosi tarkkaan mutkineen ja pääliskivineen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla