Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten saada tunne haalenemaan, kun on ihastunut mieheen jota ei enää tule koskaan tapaamaan.

Vierailija
10.07.2007 |

Kertokaa nyt, tää on ihan hirveetä.



Tämä mies asuu maailman toisella puolella, joten 99% varmuudella voin sanoa, ettemme enää koskaan tapaa. Mutta ajattelen häntä koko ajan. Siis ihan koko ajan. Tulen hulluksi tämän tunteen kanssa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni auttoi kun rupesin ajattelemaan että tavallinen ihminen hänkin vaan on ja että saman tähtitaivaan alla elämme joka tapauksessa elämiämme.



Ajattele että oli hienoa että hän oli elämässäsi sen hetken minkä oli. Ja jatka sitten elämääsi.



Ryve tunteessa hetki, viikko tai pari mutta sen jälkeen jatka elämääsi eteenpäin ja jätä mennyt taaksesi.

Vierailija
2/2 |
10.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mahdollistahan se olisi matkan avulla eikö? Niin kauan kun jossain takaraivossasi mietit " mitä jos" niin kauan et pääse tunteesta eroon. Sitten kun olet tehnyt itsellesi selväksi ettet aio enää yrittääkään häntä tavata niin sitten suret surusi ja jatkat elämääsi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yksi