mistä johtuu ' kiristävä' kipu alavatsassa? olen raskaana
rv 11 menossa, ja useasti kun istun hetken aikaa esim AV:lla ;D ja sitten nousen ylös, tuntuu alavatsassa sellainen, ei kovin kipeä, mutta tosiaan kiristävä tunne.. Tietäisikö kukaan sanoa, mistä johtuu?
Kommentit (5)
t: kolmen äiti, jolla aikaisintaan kuudennella
Luulisin, että jos ovat jo harjoitussuppareita, niitä tulisi muulloinkin kuin just silloin, kun kun nousen istuvasta asennosta ylös..
Tai mitäpä mä suppareista tiedän, jouduin esikoisen kanssa hätäsektioon ennenkuin ensimmäinenkään suppari ehti tulla!
Odotan kaksosia, voiko se vaikuttaa kohdun ' kasvukipuihin' ?
Googleta vaikkapa " Braxton Hicks contractions" niin huomaat että ne voivat alkaa jo toisella raskauskuukaudella.
Vierailija:
t: kolmen äiti, jolla aikaisintaan kuudennella
Vierailija:
Luulisin, että jos ovat jo harjoitussuppareita, niitä tulisi muulloinkin kuin just silloin, kun kun nousen istuvasta asennosta ylös..Tai mitäpä mä suppareista tiedän, jouduin esikoisen kanssa hätäsektioon ennenkuin ensimmäinenkään suppari ehti tulla!
Odotan kaksosia, voiko se vaikuttaa kohdun ' kasvukipuihin' ?
Mulla on kaikissa raskauksissa alkaneet kivuttomat supparit n. 10. viikolla. T: 2