Ohhoijaa, mikä blondi tuo Piritta Hannulakin on?
Teksti on ote hänen tämän päiväisestä iltalehden haastattelustaan:
" Oikeasti elämme mitä tavallisinta kotiäidin arkea. Sillä erotuksella toki, että me emme joudu laskemaan jokaista dollaria.
Kun miehet ovat kotona, me naiset ollaan heidän kanssaan. Kun pojat ovat työreissuillaan, tapaillaan tyttöjen kanssa toisiamme. Muita sosiaalisia suhteita on vähän. Käydään syömässä, elokuvissa, teattereissa, konserteissa, kokkikursseilla, shoppailemassa."
No missähän välissä se sitä vauvaa sitten hoitaa kun kokkikursseilla ja teattereissa luuhataan??!! Siis ihan tavallista kotiäidin arkea!! Jep jep! Eipä noilla aivoilla muuhun työhön pääsisikään...
Kommentit (7)
Kyllähän se sanoi haastattelussa, että kun on pieni vauva ei juhliin yms. juuri osallistuta.
Ei kaikki halua jäädä kotiin makaamaan perse homeessa.
Oltiin kaupoissa neljä tuntia. Paljon paremmin sujuu shoppailu vauvan kuin oman puolison kanssa, ihan vaan tiedoksi!
Ei mitään ongelmia. Tyttö nukkui elämänsä tähän asti pisimmät nokoset, kun vaunut koko ajan liikkeessä ja pientä taustamelua. Kotona ei kyllä tuommoisia nokosia nuku.
Ja olen kyllä kokkikurssillakin vauvan kanssa ollut, tai vauvojen sosekurssilla paremminkin ja hyvin meni sielläkin.
En halua istua perse homeessa kotona, miettimässä missä välissä ehtisi jonnekin.
Käymme monta kertaa viikossa shoppailemassa. Lapset rattaisiin ja matkaan. Imetys sujuu missä vaan, sosepurkin voi syöttää vaikka kahvilassa, vaipat vaihtuu vessassa. Käydään uimarannalla, koko perheen tapahtumissa, veneillään, matkustetaan kotimaassa ja ulkomailla. Lapset on aina mukana.
T: äiti + pojat 1 v 9 kk & 7 kk
toon, shoppailuun ja seuraelämään.
Ei ole tavallisen äidin arkea ei.
Toki taviskin voi shoppailla joku päivä, mutta hankalampaa se on pikkuvauvan tai useamman lapsen kanssa, eikä rahatkaan riittäisi. Pirita on etuoikeuttu.
Terkuin tavisäiti ja 3 lasta (3½v, 1½v ja 4 kk), joka saa minimiäitiysrahaa, ja jonka mies tienaa alle kaksi tonnia kuussa
Vierailija:
Toki taviskin voi shoppailla joku päivä, mutta hankalampaa se on pikkuvauvan tai useamman lapsen kanssa, eikä rahatkaan riittäisi. Pirita on etuoikeuttu.
Noita kaikkia voi tehdä myös vauvan kanssa...