Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voisiko tännen nyt ilmoittautua joku imettävä äiti, joka läiskäisee koko utareensa pöytään,

Vierailija
12.07.2007 |

kun imettää. Itse olen imettänyt missä vain kahta lasta, ja koskaan ei ole tissistä tarvinnut näyttää vilaustakaan. Oikeanlainen paita, imetysliivit ja harso, niin kukaan ei edes huomaa, onko vauva rinta suussa vai sylissä vain. Ihmetyttää, kun julki-imetystä vastustavat vetävät aina sen kortin esiin, etteivät halua nähdä paljasta rintaa. Vähemmänhän siinä rintaa näkyy, kun monen naisen kaula-aukosta.



Minä näen varsin usein lehmiä, joilla on niin avonainen paita, että melkein nänni näkyy.



Voisiko tänne nyt tulla joku imettävä tissinvilauttaja tulla kertomaan motiiveistaan.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on niin hyvät utareet et kyllä niitä kehtaa näytellä.



T: Mansikki

Vierailija
2/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

monesti näkyy rintoja paljon paljaampina kuin imetettäessä. Omaa vauvaani kun imetin eräissä häissä niin vieraat tulivat juttelemaan ja puhuivat pitkät tovit eivätkä tosiaan tajunneet että vauva söi. Imetyspaita ja läppä hieman vauvan kasvoilla. Sitten eräs mummo kysyi, että saako hän pidellä ja kerroin, että vauva nyt syö niin siinä vaiheessa kahahtivat kaikki taaksepäin säikähtäneen näköisenä.



Ihan eri asia kuin esimerkiksi bikinit joissa rintoja tosiaan näkyy.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

on oikein näppäriä imetyksessä ja kätkevät tehokkaasti imetyksen.



Minäkin olen julkisesti imettänyt lapsiani monet kerrat, mutta väitän, että kukaan EI ole ikinä nähnyt vilaustakaan nänneistäni tai rinnoistani.



Vierailija
4/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

muuta ihraa sitäkin enemmän. En ikinä tullut hankkineeksi imetyspaitaa, tuntui että paita nousee helmasta tosi ylös ja vilauttelin sitten vyötärömakkaroita niin että itseäkin välillä hirvitti.. :p

Vierailija
5/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikka paljasta tissiä ei paljoa näkyisikään, niin kyllä mun imettäminen imettämiseltä näyttää.

Vierailija
6/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Molempia julkisesti enkä todellakaan ole yrittänyt tehdä sitä niin, ettei " mitään" koskaan näkyisi. Imetyspaita on ollut, mutta ei mitään harsoja tms.



Mutta siitä huolimatta hyvin vähän rintaa tai nänniä on vilahtanut, yleensä ei yhtään. Ja parhaimmillaan menee juuri noin, että jotkut ovat tulleet taputtemaan vauvaa poskelle, kun eivät olet tajunneet, että imetän, koska sitä ei todellakaan huomaa.



Mistä vetoa, että ne samat ukot, jotka ällöilee julki-imetystä, ovat olleet ihan tyytyväisiä, kun ovat nähneet minut toplessina meidän veneen kannella kesällä saaristossa? Eli oikeasti ei todellakaan ole kyse siitä, että miehistä olisi jotenkin ällöä, kun tissit näkyy. Vaan on tosi vaikea kestää sitä, kun tissit eivät olekaan miestä varten.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
12.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

" vaikka kuinka luulette ettei sitä tissiä näy niin kyllä muuten näkyy väkisinkin ainakin vilaus!" joo joo rehellisyyden nimissä minä tunnustan että hienoista varotoimenpiteistä huolimatta on mahdollista, että ihan imetystilanteen alussa tai lopussa nänni vilahtaa noin puolen sekunnin ajan, mutta jummalauta, pakkoko on silmä kovana kytätä? hitto, jos oikeesti mieli järkkyy ja oksu tulee sillä sekunnilla kun näkee naisen nännin, niin fiksumpi ihminen tajuaisi kääntää katseensa sen puolen sekunnin ajaksi, kun kaamea nännä mahdollisesti vilahtaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi yhdeksän