Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
mitä teen...
22.05.2007 |
tyttömme syksyllä 5v,ollaan muutettu pari kuukautta sitten ja täällä naapuris 8v tyttö joka tulee meille JOKA PÄIVÄ!ja se kuitenki nii paljo vanhempi,sanoo tytöllemme et niitten pitää nyt tehdä sitä tai tätä muuten hän menee kotiin eikä tule seuraavana päivänäkään..tyttömme sit tietty tekee mitä vanhempi sanoo ku haluu kuitenki sen kans olla..mulla menee hermot kattella tätä likkaa!!!!!!!!!!!!
Kommentit (2)
landella,tää tyttö vaan tulee sisälle tai jos oon pihalla se kysyy onko meidän tyttö kotona,no jos sanon ei nii meidän neiti kyl ryntää pihalle ku näkee tän naapurilikan
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
kuinka teille voi tulla lapsi sisälle leikkimään, jos et itse halua? Kyllä ainakin meillä lapset (3) kysyvät saako kaveri tulla vai ei. Voit ihan ystävllisesti sanoa, että nyt ei sovi. Tarpeeksi monta kertaa kun kiellät tulemisen, lopettaa lapsi kyllä yrittämisen.
En minäkään halua, että lapseni päästetään kyläilemään, jos se ei perheelle ihan oikeasti sovi.