Mitä tuumaisit, jos miehesi kavereidesi kuulleen kutsuisi sinua hunnybunnyksi
Kommentit (9)
eli hanibani. Tässä tapauksessa näkyy mun mielestä ihan silkka kouluttamattomuus. Sorry ap.
Luulisin, että mieheni on tullut hulluksi. Meillä ei suuremmin käytetä lässynlässynimiä edes kahdenkesken. Eikä taatusti muiden kuullen (joku " kultaseni" menee silleen vähän ironisesti), eikä vielä varmemmin englanniksi.
mikä ihmeen hauunypynny? mikä se on? onko jo AMERIKKA sekoittanut pään? PUHUKAA SUOMEA!!!
Vierailija:
eli hanibani. Tässä tapauksessa näkyy mun mielestä ihan silkka kouluttamattomuus. Sorry ap.
etkä taida pahemmin lukea netissä ainakaan mitään viihteellisisiä tekstejä englanniksi. Arkinen kirjoitettu puhekieli taitaa sulle olla melko tuntematon juttu?
Vierailija:
mikä ihmeen hauunypynny? mikä se on? onko jo AMERIKKA sekoittanut pään? PUHUKAA SUOMEA!!!
Kyllä mä kutsun miestäni tuolla nimellä ja monella muullakin vaikka yleisemmin ihan kahden kesken. Mieskin kutsuu usein honey ym.(äidinkieli englanti) enkä mä koe sitä noloksi ym. vaan siitä tulee mukava olo. Ja mies on lähes viiskymppinen.
Usemmiten muiden kuulleen käyttää sanontoja " ihana vaimoni" tai " viehättävä vaimoni" .
jon. Vähemmän tai ainakin ehkä vähemmän " lässyjä" toisten ihmisten läsnäollessa, mutta kylläniitä käytetään silloinkin. Ja varsinkin minun kavereideni läsnäollessa mies osoittaa kyllä ihan avoimesti hellyyttä niin sanoin kuin teoin, sillä tietää millaiset välit minulla on tyttöystäviini (siis sellaiset, että he tietävät kaiken meidän suhteestamme muutenkin)...Poikaporukassa pitää sitten miehen olla vähän machompi =D
t. 2