Häiritsee...
Selattiin miehen kanssa aikamme kuluksi irc-galleriasta entisen asuipaikkakuntamme tyyppejä. Sattumalta löysimme naisen, jonka kanssa mieheni minua petti kolme vuotta sitten. En itse olisi tunnistanut naista, koska olen hänet nähnyt vain kerran aiemmin, kasvomuistini on surkea ja nainen oli kaiken lisäksi lihonut reilusti. Mies kuitenkin informoi minua.
Pettäminen oli " vain" kännissä pussailua yhden kerran, ja olen päässyt asiasta aika hyvin yli. Nyt kuitenkin heräsi pieni piru sisälläni ja haluaisin tehdä naiselle kiusaa. Eniten ehkä siksi, että tyyppi oli ainakin silloin aikanaan kovin röyhkeä, vonkasi miestäni pussailutapauksen jälkeen ihan estoitta soittelemalla ja viestittelemällä. Mies teki hyvin selväksi, että pussailu oli virhe, hän ei ole todellakaan kiinnostunut, ja että hän näytti kaikki naisen lähettämät viestit minulle ja antoi minun kuunnella heidän puheluitaan. Tästä huolimatta nainen jaksoi roikkua ja elätellä toiveita. Hyvin ärsyttävä ihminen siis!
Olenko nyt hirveä ihminen, kun haluaisin jotenkin terrorisoida naista? ;)
Kommentit (2)
Hänen terrorisoiminen olisi aika lapsellista.
mutta ehkä kannatta jättää toteuttamatta.. Varsinkaan kun tuon kummemmasta ei kyse. Ymmärrän sua kyllä, mutta ei maksa vaivaa.