laittautuvat äidit!??
eli käyn lasteni kanssa avoimissa päiväkodeissä ja puistoissa ym ym, meikkaan kevyesti ihan joka amau, siis ihan itseni takia, tunnen olevani freesinpi meikattuna, lisäksi olen tosi hoikka ja voin ihan hyvin ulkoilla farkuissa, silit en varo siis koko aika, vaan leikin ihan hiekkalaatikolla ja istun laatikon reunalla rohkeasti, MUTTA MIKSI MINÄ OLEN SITTEN MUIDEN SILMISSÄ OUTO?
pitäisikö olla 20 kiloa lihavampi, meikkaamaton, hiukset homssuiset ja kulkea tuulipuvussa, vai miksi aina äidit kauhistelee, että oletpa laiha, ja kyllä nyt tollasella kropalla kehtaa ja syötkö tarpeeksi yms yms, nämä äipät ei varmaan tee sitä pahalla, mutta oikeesti on tosi ärsyttävää, varsinkin kun tiedän laihuuteni itsekin... ja se on mitä on.
Kommentit (5)
Jätä kommentit omaan arvoonsa ja kuuntele niitä, joilta tulee positiivista palautetta.
minä, ei-niin-laiha-todellakaan, meikkaan kevyesti joka päivä. ajatella! läskikin huolehtii ulkonäöstään, vaikka ei kiloistaan osakaan huolehtia.
outona pidetään? muut jotka kokevat samaa?
SINÄKÖ olet ainoa äiti joka laittautuu, kun SINUA katsotaan kummeksuen...
myös tapaa meikata puistoon, MUTTA ei kukaan koskaan laihuuttani ole kommentoinut. Useimmat muutkin ovat normaalipainoisia (tai hoikkia), jotkut tietysti pulskia. Kuulostaa oudolta juttusi.