Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Oletko sinä hyvä miniä?

Vierailija
12.03.2006 |

Minä en ole. Anoppi ärsyttää ja annan sen näkyä jokaisella kohtaamisella.



En kuuntele häntä, enkä ota neuvoja vastaan, koska hän vituttaa minua. Joten anoppiani parjaamatta tunnustan, että MINÄ en ole hyvä miniä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän piti tänään mennä sinne kylään, kuten joka viikonloppu käydää, mutta sitten suutuin jostain, ja sitten mies suuttui ja äsken soitti ja perui menomme. Harmittaa koska tiedän, että heitä harmittaa kun eivät taaskaan näe ainoaa lapsenlastaan, ja se on tavallaan minun vikani kun aloitin suuttumiskierteen. Taas.

Vierailija
2/6 |
12.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en vie lapsia näytille yhtä usein kuin omille vanhemmilleni. minusta se tosin on vaan luonnollista, että pidän tiiviimmin yhteyttä heihin. Mutta se että en ymmärrä käyttäytyväni huonosti tekee minusta tietysti vielä karmeamman.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en koskaan vastaa anoppini puheluihin koska en halua puhua hänen kanssaan saati sitten edes nähdä... tulee meille milloin haluaa,tekee mitä haluaa,on monta yötä...on kuin kotonaan ,puhuu mitä sattuu..siis tosi kuvottava ihminen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vierailija
4/6 |
12.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen oppinut sietämään anoppia. Meillä on ihan hyvät, vähän viileät, välit ja paremmaksi en niitä halua. Anoppi on ihan hyvä mummo lapsilleni ja sen takia tahdon pitää häneen asialliset välit. Kun nähdään, niin jutellaan lapsista, mutta ei mitään syvällistä. Anoppi ei kestä mitään vähänkään vakavampaa aihetta kuten esim. saako heidän koiransa juoksennella irti rakennustyömaallamme ja että sitä koiraa ei saa kieltää jos se meinaa juosta auton alle... :D

Vierailija
5/6 |
12.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyvä anoppi.

Vierailija
6/6 |
12.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tietenkin jostain asioista ollaan paljonkin erimieltä, mutta kaikkea ei aina tarvi sanoa ääneen.

hyvä mummo lapsillemme vaikka kasvatusasioissakin menee vähän sukset ristiin, sallisi lapsillemme suurinpiirtein mitä vaan!

mutta onneksi ei tarvi hirmu usein nähdä, n.kerran kuussa.

Eli kaikenkaikkiaan olemme hyvissä väleissä!