Kertokaa mulle pliis yksikin syy miksi se Pietarsaaren amma EI TEHNYT ABORTTTIA? Eiko se olisi ollut ihnhimillisempaa kuin odottaa lasta 9kk, synnyttaa salaa kotona ja TAPPAA vauva
Että mikä siinä olisi ollut niin pirun vaikeaa, abortissa? Onhan sairaalassa vaitiolovelvollisuus tuollaisista eikä isää ois tarttenut paljastaa????
Ihan JÄRJETÖNTÄ.
Kommentit (12)
Abortti on murha. Tappo voi olla vahinko.
..omaa verta ja lihaa, kuten syntynytkin. Yleensä suojelemisenhalu on päällimmäisin tunne. Jos pystyy oman juuri syntyneen lapsensa tappamaan niin on täysin epäinhimillinen psykopaatti oltava. Naisella lapsivuodepsykoosi tai vastaava voi selittää mutta ei miehellä. Ja se, että asiaa oli todellakin suunnitteltu tuo 9kk on järkyttävän sairasta. Ja vielä se, että nainen on vaikuttanut normaalilta, asiansa hoitavalta ihmiseltä. Hän on opettanut lapsia ja nuoria...
Onkohan vaimolla ollut mitään tietoa aiheesta? Missäköhän on luullut miehen luuhanneen edellisen viikonlopun? Onko mies kyennyt olemaan täysin viileästi kotona alkuviikon kertomatta vaimolleen mitään? Järkyttävän kauheaa!!!
Tää tuli mulla mieleen. Voihan olla, että hänellä on ollut nää valemenkat ja ei ole tiennyt raskaudestaan ajoissa.
Mies on alistanut sen akan tappamaan sen pienen viattoman ihmisen alun
Kummassa tapauksessa luulisitte olevan suurempi riski suhteen paljastumiselle?
a) synnyttää lapsen sairaalassa, ei kerro kuka isä on vaan antaa lapsen saman tien adoptioon suoraan synnytyssalista
b) synnyttää salaa kotona rakastajansa kanssa ja tappaa lapsen vaikka (pieni) joukko ihmisiä tietää raskaudesta
Ihanko tosissaan kuvittelivat ettei kukaan koskaan tule kysymään että mitäs sille lapselle kävi kun et enää ole raskaana? Adoptioon anto olis mennyt laillisesti ja vähin äänin verrattuna poliisitutkimuksiin, kohulööppeihin ja murhatuomioihin.
Adoptio olis varmaan ollut sitten syntiä sekin?
Vierailija:
Ehkä olivat vakaumuksellisia uskovaisia
Abortti on murha. Tappo voi olla vahinko.
etteivät harkinneet mahdollisia komplikaatioita ja ottaneet asioista selvää. 9kk on pitkä aika, olisi ehtinyt hankkia kotiin kaikenlaista, mm. jostain sen ruiskeen, mikä lopettaa vuodon synnytyksen jälkeen.
jättää perheensä ja ottaa tämän naisen ja lapsen omakseen, mutta vaati aikaa asioiden järjestämiseen ja kielsi, ettei raskautta saa paljastaa vielä. No, sitten aikaa kului ja abortti ei ollut enää mahdollinen ja mies ei ollut tehnyt elettäkään jättääkseen vaimonsa.
lapsein kanssa. ja mies kans on sairas ja pahasti
haloo????Onkohan täs maailmas kellää enää oikeesti järkeä?Eikö tappaminen ennemmin paljasta suhteen???Vi##u mitä porukkaa.