Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

2,5 vuotias Lapseni sanoi että haluaa vaihtaa äitiä :(

Vierailija
09.11.2005 |

Olen eronnut. Lapsellani on uhmaa joka on välillä taantumaan päin. Lapseni sanoo aina välillä etteei tykkää minusta, en ole kiva ja eilen sanoi että haluaa vaihtaa äitiä. Osaa olla usein myös ihana, iloinen ja rakastava. Nuo sanomiset vain sattuvat todella paaljon. Mahtaako tuon ikäinen tietää jo mistä puhuu ja kannattaako ottaa tosissaan. meillä on kolme kuukautinen vauva myös. Mutta emme ole huomanneet mitään mustasukkaisuutta ollenkaan ja annamme kolmevuotiaallemme myös paaljon huomiota ja rakastamme häntä äärettömän paljon. Hän ei nää isäänsä usein korkeintaan kerran kuukaudessa ja nytkin ollut jo kahden kuukauden tauko. Tykkää kyllä isästään ja tulee hyvin juttuun. Mikähän tässä auttaisi vai pitäisikö olla huolestumatta kun on vielä noin pieni?? Auttakaa jos kokemuksia . Kiitos teilee kaikille jo etukäteen. kamalan paha mieli.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mahtaa lapsi olla vaan uhmassaan kettuuntunut kun ei saa omaa tahtoaan aina läpi. Kuulostaa vahvatahtoiselta muksulta. :) Älä nyt hyvä ihminen ota tuota ainakaan henkilökohtaisesti. Lapset ovat lapsia ja hän vasta opettelee sosiaalista kanssakäymistä. Sano hänelle, että äidille tulee paha mieli kun hän sanoo tuollaista, mutta että sinä kuitenkin rakastat häntä aina.



Muistan hyvin asioita omasta lapsuudestani. Olin tosi paha uhmaiässä. Kerran pakkasin vaatteitani muovipussiin ja olin " muuttamassa kotoa" koska äiti oli niin tyhmä. Äiti vain sanoi, että " et muuttaisi, minulla tulee hirveä ikävä sinua" . Sitten jäin hetkeksi harkitsemaan ja totesin, että ehkä sittenkin parempi laittaa ne vaatteet takaisin kaappiin. ;)

Vierailija
2/3 |
09.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos kiitos kiitos. Pelkäsin että avioeromme vaikutti asiaan jotenkin ja eettä hän haluaa varmaan myöhemmin muuttaa isälleen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

johdatko mahdollisesti kasvatuslaitosta? Mistä toi en ole mielestäni julma oikeen tuli sun päähän?