Illan Idols
Kiva juttu, että tulee taas Idols tänään.
Toivottavasti Pete tai Henna tippuu, ne on " huonoimmat" minun mielestäni.
Kommentit (12)
Onko ne kilpailijat teistä oikeesti kiinonstavia ihmisiä? Luuletteko tulevanne tykkäämään heidän musiikistaan tulevaisuudessa? Vai mikä vetää ohjelman ääreen?
Mutta Risishän ei sitä voi seurata, kun Risis vaatii jotain " intellektuallia" , eihän Risis nyt rahvaan sarjoja voi seurata, kun pitää olla niin HIENOA NAISTA...
Mua ei kyllä kovinkaan paljoo kiinnosta, miten kukaki laulaa. Sittenpähän sen kuulee ku uus idoli on valittu.
Niitä alkujaksoja oli kiva katsoa, kun niissä oli niin surkeita yrittäjiä.
Nyt kaikki laulajat on hyviä, ja kilpailu PALJON kovempaa.
ap
Mietin jo nyt, miten sunnuntait sujuu, kun Idols loppuu. Se on meidän yhteinen juttu. Ja Heikki ja Ellen on ihan huippuja myös!
T. Monta akateemista loppututkintoa
Miksi ihmiset sitten katsoo urheilua telkkarista? Se taas ei kiinnosta minua pätkääkään.
Idolsissa on viihdettä ja jännitystä sopivasti samassa paketissa.
Roni oli mun suosikki. Eilen ei mennyt putkeen, mutta Roni on hyvä esiintyjä ja laulamaan toisentyypistä musaa.
Agnes laulaa aina hyvin ja Pete yllätti! Pete oli hyvä eilen, mutta mun mielestäni hänestä ei ole idoliksi. Pete on enemmän bändi-tyyppiä, vaatii muutakin kuin itsensä.
Roni sensijaan riittää ihan itsenänsä.
Agnes on hyvä laulaja, muttei mielestäni idoli.
Ilkka on heikko. En ole ollenkaan ymmärtänyt miksi tuomarit ovat kehuneet häntä.
Katri laulaa falskisti.
Henna on hyvä ja hänellä on hommaan sisäinen palo.
fanit, fanit, fanit. Eipää ollut hääviä määrää, kun kerta jo nyt putosi. Eilinen oli onnen ja ilon päivä, ku ei tarvi enää katella sitä itseään täynnä olevaa planttua.
Pete yllätti, mutta hän ei muuten ole mun makuuni, vaikka pyrkiikin profiloimaan itsensä teinipoppareita vanhempaan kuulijakuntaan.
Agnes on outo. Katrista voisi jokun sortin poppari tulla. Ilkka on ok, mutta on vaikea keksiä musiikinlajia, joka olisi ominta hänelle.
Ronista en pitänyt missään vaiheessa.
jaksaisko joku kertoa, mitkä hevibiisit ne lauloi? Jäi illan ohjelma näkemättä. Toki tiedän että Roni tippui...
Mun mielestä muuten tässä finaalissa ei edes ole kaikkia parhaita laulajia mukana, mitä mieltä muut on? Esim. jäin kaipaamaan, turkulaista Bettinaa, joka lauloi komeasti Aguileraa, mutta ei valitettavasti päässyt keräilyeriin.
Miksi kukaan yleensäkkään tekee yhtään mitään?!
Mutta Pete tai Henna lähtee tänään ellei ihmeitä tapahdu.
Mun suosikit on Agnes ja Pete.