Eilen ultrassa rv 12+3 ja
sieltä olisi triplat tulossa:/ :)
Loppuipahan ainakin naapurin naisen muka leikkimielinen naljailu siitä että ainakin ruoka on tälle odottajalle maistunut kun vatsa jo niin selvä, prkl!!!
Shokki oli aikamoinen enkä tod voi sanoa että olisin vieläkään täysin ilon puolella, mieskin on ihan "pihalla".
Auto menee uusiksi, kotikin taitaa mennä uusiksi, kaikki menee uusiksi.
3v esikoinen ei vielä tajua asiasta pöläystäkään, onnellinen.
Kommentit (7)
En tod tiedä, tähän asti ollut kotihoidossa.
Ap
Ota yhteyttä Monikkoperheyhdistykseen, sieltä löytyy varmasti apua ja käytännön neuvoja. Ekat 2 vuotta on varmasti rankkaa mutta sitten helpottaa.
täällä aaveella on muuten aika paljon ollut teitä monikko-odottajia, vähän aikaa sitten joku odotti nelosia vai peräti kutosia, ehkä haulla löydät ja voitte jutella monikko-odotuksistanne samankokeneiden kesken, vertaistuki varmasti tarpeen,
en tiedä mikä näitä on lisännyt, mutta kova on ollut ainakin tosiaan palstalla 3-6sikiöinen raskaus kesän mittaan.
Onnittelut teillekin siis perheenlisäyksestä!!
Niin, kyllähän asioilla on tapana järjestyä sitä en epäilekään mutta täytyy myöntää että aika kauhuissani olen tällä hetkellä.
No, ehkä nämä fiiliksetkin tästä tasaantuu kun sisäistää tämän "pommin" ja saa selkoa käytännön juttuihin.
Oli ne kyllä veikeän näköisiä siinä ultraruudulla, 3 pikkupötkylää piti aikamoista vilskettä, kätilökin katseli ruutua aika kauan ja lääkäri jonka kutsui paikalle onnitteli hymyillen:)
Ap
Toivottavasti odotusaika ja vauva-aika menee hyvin! Yritä olla huolehtimatta liikaa etukäteen. Kyllä¨kaikki aina järjestyy.
t. (vain) kaksosten äiti
Miten saatte esikoisen hoidon järjestettyä kun tod.näk olet aika nopeasti sairaslomalla / vuodelevossa?