Mitä mieltä olette tästä asunnosta?
Kommentit (8)
Pohjassa en tykännyt siitä, että sauna-tiloista ei ole uloskäyntiä "vilvoitteluun".
Hienoa oli erityisesti tuo ruokahuoneen valoisuus kattoikkunoineen! Ja makkarin parveke.
Pinnat ja materiaalit ei niin miellyttäneet, mutta ne nyt saa vaihdettua!
Ei oikeastaan huomauta mistään muusta kuin valkoisista koneista muuten kivassa keittiössä ja sitten tuosta sijainnistakin - hieman on "korvessa".
Minkä väriset koneet sä sitten laittaisit, rosterisetko?
Musta nuo valkoiset sopi tosi hyvin, kun kaapistojen ovetkin olivat valkoiset!
Juu, ja rosterisiin vaihtaisin. Semmoisiin, joissa eivät sormenjäljet näy - toisivat hieman kontrastia ja "rosoa" muuten niin hempeään keittiöön. Mutta nämähän ovat makuasioita.
Minkä väriset koneet sä sitten laittaisit, rosterisetko?
Musta nuo valkoiset sopi tosi hyvin, kun kaapistojen ovetkin olivat valkoiset!
Mielestäni ollut jo tovin myynnissä, muistaakseni välittävä firma on kylläkin vaihtunut kertaalleen. Eli hinnassa tinkimistä.
Alue hieman syrjässä, ei palveluja kovin lähellä, mutta liikenne yhteydet sitäkin paremmat. Jossain määrin "rauhaton" alue...
Kämppä kylläkin kiva, lähes sellainen kuin itsekin haemme.
Seutua en tunne, joten en osaa kommentoida sijaintia enkä hintaa.
Mutta muuten kiva.
Keittiö on hieno, itse harkitsin juuri samoja ovia. Taitavat olla Petran, ainakin juuri samannäköiset.
Kuvat oli vähän outoja kohteesta, lastenhuoneessakin näytettiin kivaa Ikean katosta eikä huonetta.
Pohjapiirros oli ihan hyvä. Kunto asunnossa vaikuttaa hyvältä.
Maalisin itse seiniä, muuta remontoitavaa ei kai kauheasti ollut. Pesu- ja saunatiloista ei kyllä kuvia ollut.
..kuvissa paljon huonekaluja ja sisustusratkaisuja, ei niinkään asuntoa sinänsä. Esim. makuuhuonekuvista ei mitenkään selvinnyt, mitä makuuhuoneista oli kuvattu. Alakerrasta kuvattu pelkkää keittiötä (joka omaan makuun liia romanttinen) ja himppu ruokailutilaa, kylppärikin olisi ollut hyvä näyttää.
Tässäpä jotain havainnointejani:
* Miksei kylppäreistä ole kuvia?
* Samalla postinumeroalueella muut asunnot halvempia, en tunne aluetta niin paljon että osaisin sanoa, että kuinka paljon pienalueena tuo on muita parempi. Asuntojen hintatiedoista noin vanhojen neliöhinta on ennemminkin luokkaa 2100-2300 neliö kuin tuo.
* Vantaalla (no siitä saa jokainen muodostaa oman mielipiteensä)
*MUTTA MUTTA Mitä ihmettä tämä tarkoittaa? Kuntoarvio tehty 2005. Korjauksista neuvottelut Rak.Oy Hartelan kesken.
Tuo viimeinen särähtää näin asuntoja paljon kiertäneen korvaan pahasti. Voihan olla, että siinä ei ole mitään kovin kamalaa, mutta äkkiseltään tulee mieleen että ON. Mitä siellä kuntoarviossa on paljastunut? Miksi korjauksista keskustellaan Hartelan kanssa? Minkälaisia kustannuksia noista korjauksista on tulossa?
Paljon on kysyttävää isännöitsijältä. Vähin mitä pitää tuommoisen lauseen jälkeen tehdä on tilata nuo kuntoarviopaperit ja keskustella isännöitsijän ja mielellään hallituksen puheenjohtajan kanssa.
Ei oikeastaan huomauta mistään muusta kuin valkoisista koneista muuten kivassa keittiössä ja sitten tuosta sijainnistakin - hieman on "korvessa".