mitä piristävää voisi keksiä kun on viimeisillään raskaana ja seinät meinaa kaatua päälle?
laskettu aika oli ja meni mutta mitään ei tapahdu. Esikoinen mummolla joten kerrankin olisi aikaa tehdä mitä tykkää, mutta mieliala on niin synkkä että ei oikein keksi tekemistä.. Kovin paljon ei jaksa enää kävellä ja vessaan pitää päästä usein joten kaupungillekaan ei viitsisi lähtee pyörimään vaikka shoppailu saattaiskin piristää.
Miten te muut saatte päivät kulumaan? Itseasiassa päivät kyllä kuluvat yllättävän nopeasti, nyt vaan pitäis saada mieliala nousemaan!
Kommentit (13)
ja oon tässä vetässy jo noin 10 kirjaa viime viikkoina, muutama tossa vielä oottaa ja kirjastossa vajaa kymmenen varattuna odottaa noutoa.. Jotain vaihtelua pitäs vaan saada.
ap
Tai käydä shoppaamassa jotain hemmottelutuotteita, vaikka valmiiksi synnärille mukaan jotain ihanantuoksuista ja ylellistä suihkugeelisä tms?
Itsellä oli ihan sama tilanne, j< tylsistyksissä rupesin askarteleen. Siinä menee aika tosi nopeesti ja on hauskaa. Tuli vuorattua tulokkaan huone pahvipupuilla ja -tontuilla ja -kissoilla ym. Lisäksi virkkasin kasan vaatteita, tein helmistä koruja ym.
Olin silloin todellakin viimeisilläni, synnytys käynnistyi seuraavana yönä. Ulkonäön kohennus tuntui piristävältä siinä tilassakin... Ystäväni kävi pedikyyrissä pari päivää ennen synnytystä.
kuukausiin pääse. Ja jos tuntuu, ettet jaksa istua leffateatterissa, niin vuokraa leffoja kotiin. Tai sitten voi järjestää valokuvia, siis laittaa niitä kansioon tai jos teillä on kuvat digimuodossa, niin katsella niitä ja teettä parhaimmat ja laittaa kansioon.
Olen täällä ihan tylsistynyt tähän odotukseen. Laskettuun aikaan vielä muutama päivä mutta silti tuntuu että kuolen ikävystymiseen.
Voi herttileijaa mitä ongelmia! Jos mulla ois edes pari päivää vuodessa että saisin olla ihan yksin niin makasiin vaan!
Terveisin ikiväsynyt kotiäiti ja ikiliikkujat 5v, 4v ja 3v.
Kaupungille vaikka jätskille tai lattelle; kesää katselemaan. Onko ketään ystävää kaveriksi mukaan? Ostat itsellesi (ei tällä kertaa vauvalle) jotain ilahduttavaa: uusi meikkipussi, jalkakylpy, rannekoru...:)
terv. yliaikaisia lapsia aina odottanut
vauva on syntynyt? Ruokaa pakkaseen? Juhlavaatteet kuntoon ristiäisiä varten niin esikoiselle kuin itsellesi? Vauvan nimen miettimistä?
ja kiva kuulla että meitä kypsyneitä on useempikin :)
lisää ideoita saa laittaa jos joku keksii
ap
Voi herttileijaa mitä ongelmia! Jos mulla ois edes pari päivää vuodessa että saisin olla ihan yksin niin makasiin vaan!
Terveisin ikiväsynyt kotiäiti ja ikiliikkujat 5v, 4v ja 3v.
eka sairaslomal, sit tätä äitiyslomaa ja nyt vaan ootetaan käynnistystä
itekin sitä aina toivoo että sais olla yksin ja olla vaan mutta liika on liikaa, pari viikkoo meni levätessä mutta ei sitäkään pidemmän päälle jaksa.
ja sinulle suosittelisin kyllä järjestämään sitä makoiluaikaa!!!
Mä kävin manikyyrissä, oli kauniit kynnet synnytyskuvissa.
dekkarin ja uppoutuisin siihen. Se on minulle parasta hermolepoa.