apua päätöksen tekoon!!!
tästä on puhuttu näillä sivuilla varmaan monesti... eli kertokaa oma mielipide mikä turvakaukaloista olisi paras(esim. maxi-cosi tai römer)?
entä vaunusuosituksista? helmikuussa siis vauva tulossa ja yhdistelmät haluaisin...brioja olen ajatellut...mitkä niistä parhaat?
entä sitterikokemukset? mikä on todettu hyväksi?
alkaakohan lastentarvikeliikkeissä myös joulun jälkeen alet? malttaisikohan odottaa sinne saakka, epäilen :0)
kiitos etukäteen kaikille avuliaille!
Kommentit (2)
Itse luotan vain ja ainoastaan Britaxin tuotteisiin, toki tiedän että muitakin on mutta se on yleensä se mihin itse on tottunut ja mikä autoon sopii, Britax yleensä käy kaikkiin autoihin, meillä siis Britaxilta se Two way Elite, Safety Plus ja turvavyöistuin eli 3 istuinta löytyy ja kohta se 3 käyttäjäänkin.
Jokainen suosii aina omaa merkkiään ja nyt ainakin TM:n vertailuissa Britax on voittanut ylivoimaisesti testit, kannattaa käydä vielä katselemassa vaikka TM:n sivuilta noita testejä jos niistä vaikka saisi jotain irti.
Vaunuista on kanssa hyvin vaikea sanoa mikä oisi teille sopiva vaihtoehto, niitä merkkejähän kun on kanssa vaikka kuinka monta olemassa, taas kannattaa vaan tutkia tietoja vaikka netistä jokaisesta miettimästänne vaihtoehdosta ja sitten vielä lähteä kiertelemään vauvantarvikeliikkeitä, ja tunnetusti tammikuussa alkaa taas ne alet, tosin nytkin on jotain joulutarjouksia jo liikkeellä.
Tsemppiä kaikille valintojen kanssa oleville
Se on pärjännyt monena vuonna peräkkäin todella hyvin puolueettomissa testeissä ja ainoa kaukalo, jossa on viisipisteturvavyöt.