Lue keskustelun säännöt.
Side ja 11 kk:n tarpeet
22.03.2012 |
Olemme suuntaamassa Turkin Sideen toukokuussa. Asumme kahdessa hotellissa, blue watersissa ja voyage sorgunissa. Kuinka pitkä välimatka hotelleilla on? Miten paikan päältä saa hankittua vaippoja, äidinmaidonkorviketta ja soseita, vai pitäisikö varustautua ottamaan mukaan kaikki kotimaasta?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hei,
Hotellit Blue Waters Club ja Voyage Sorgun sijaitsevat noin kilometrin etäisyydellä toisistaan. Hotellien tarkat sijainnit voi katsoa helposti satellittikartan avulla oheisesta linkistä:
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/turkki/side/kartta?season=kesa-2012
Siden keskustan apteekeista löytyy pieni valikoima vaippoja ja vauvaruokia. Kauempana Manavgatin puolella on suurmarketti Migros Market Manavgat, jossa on monipuolinen valikoima lasten ruokia ja tarvikkeita. Suosittelen ottamaan mukaan kotoa ensimmäisten lomapäivien varalle vaippa- ja ruokatarpeita.
Mukavaa lomaa Turkissa,
Maarit/Finnmatkat