Raskaana<3
Tänään sain varmistuksen eilen tehdystä raskaustestistä, joka näytti POSITIIVISTA. Nyt kyllä on ajatukset ihan sekaisin, hyvällä tavalla tietysti. Olen sen verran nuori, että ensimmäinen pienokainen sieltä olisi tulossa. Joten jos jotkut kokeneemmat haluaisivat/viitsisivät antaa jonkilaista neuvoa tällaiselle ensikertalaiselle, niin olisin todella kiitollinen:) Huomenna menen ensimmäistä kertaa neuvolaan, mutta jos täältäkin saisi pientä infoa niin olisi kiva<3
Kommentit (3)
Kiitos:) Tätä raskautta on toivottu ja on todella ihanaa huomata et tärppäs:)
Täällä myös ensimmäistään odottava.. Tuo positiivinen testitulos on kyllä mahtava tunne! Onnea vielä!
Tervetuloa jutustelemaan ja vaihtamaan kuulumisia ja kokemuksia tuonne Enskoihin. Siellä kaikki siis ensimmäistään odottelee, joku pidemmällä ja joku vasta aluillaan. Tule ihmeessä vilkaisemaan..
-Saikku rv17+0-
Itse odotan toista lastani rv15+5. Neuvoja en sen kummemmin osaa näin yhtäkkiä antaa muuta kuin yritä nauttia raskaudesta täysillä;) Ihanaa odotusta sinulle.