Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Espoon Mankkaa

13.03.2008 |

Ei periaatteesa kuulu tälle palstalle mutta ajattelin että saan täältä paremmin vastauksia... Ollaan mahdollisesti muuttamassa Mankkaalle ( lapset 4v, 2,5v ja 8 kk) Millainen paikka Mankkaa on lapsi perheelle asua? Mielellään kuulisin sekä hyvät ja huonot puolet. Onko paljon leikkipuistoja, kerhoja ym aktiviteettiä?



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan asuttu reilu neljä vuotta, ja on lapsiperheelle mitä sopivin paikka. Useampia leikkipuistoja, joita myös juuri kunnostettu, asukaspuisto rakenteilla. Hyvät päiväkodit, MLL:n perhekerho sekä seurakunnolla toimivat kerhot ja muskarit. Ruokakauppojakin löytyy ja mikä parasta, Tapiolan, Ison Omenan ja Sellon palvelut kaikki lähellä. Voin suositella. Paljon lapsiperheitä, joten kavereita varmasti löytyy.

Vierailija
2/3 |
14.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko tietoa minnepäin asukaspuistoa rakennellaan ja milloin mahdollisesti aukeaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ollaan tekemässä nykyisen Vanhan-Mankkaan tuvan tienoille. Tuvan remontti on jo käynnissä, tarkempaa aikataulua en tiedä, löytyisiköhän kaupungin nettisivuilta tietoa. Eli siis Alepan nurkille.