Voivatko uskovaiset syödä paholaisen hilloa?
Kommentit (32)
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:08"]
Heheh! Kysytkö tosissasi?
[/quote]
Ihan tosissani kysyn. Ulkopuolisen on vaikea tietää miten ajattelevat.
Kyllä, mutta vasta sitten kun siihen päälle on pirskoteltu pyhää vettä. Arvaat varmaan, etteivä voi käyttää myöskään Lucifer -merkkistä grilliä.
Entä jos joku tarjoaa, eikä grillimerkistä ole tietoa?
Saastuuko silti?
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:18"]Entä jos joku tarjoaa, eikä grillimerkistä ole tietoa?
Saastuuko silti?
[/quote]
Ei voi silloin ottaa ollenkaan.
Jaa, olen kyllä syönyt, eikä ole tullut mieleenkään että asiassa olisi joku ongelma. Olen myös syönyt -ja jopa leiponut itse- paholaisen kakkua.
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:19"]Jaa, olen kyllä syönyt, eikä ole tullut mieleenkään että asiassa olisi joku ongelma. Olen myös syönyt -ja jopa leiponut itse- paholaisen kakkua.
[/quote]
Olet paholaisen riivaama!
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:19"]
Jaa, olen kyllä syönyt, eikä ole tullut mieleenkään että asiassa olisi joku ongelma. Olen myös syönyt -ja jopa leiponut itse- paholaisen kakkua.
[/quote]
Aistin tekopyhyyttä
Kyllä epäuskoiset ovat enemmänkin ne, joiden tulisi pelätä paholaista.
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:25"]
Kyllä epäuskoiset ovat enemmänkin ne, joiden tulisi pelätä paholaista.
[/quote]
Mutta minulta vaan puuttuu se ominaisuus (persoonallisuushäiriö?) jolla vahvasti uskoa mielikuvitusolentoihin... :(
Kyllä voi, mutta mustamakkara on kielletty!
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:29"]Kyllä voi, mutta mustamakkara on kielletty!
[/quote]
Isosta mustasta makkarasta haaveilee moni lestanainen
Uskovaiset eivät voi myöskään syödä tervapiru-karkkeja.
[quote author="Vierailija" time="22.08.2015 klo 10:32"]
Uskovaiset eivät voi myöskään syödä tervapiru-karkkeja.
[/quote]
Mutta jeesusteippiä saavat käyttää vapaasti!
Entäs Poppamies tuotteet? Onko vähän liian pakanallisia uskovaisille?
Uskovaisilta on kielletty ainakin makkara, banaani, kurkku, kesäkurpitsa ja munakoiso
Raamattu vastaa tähän leikkimieliseen pulmaan kätevästi "Ei ihmistä saastuta se, mikä menee suusta sisään, vaan se mitä sieltä tulee ulos." (en muista aivan sanatarkkaan, mutta joku viitseliäs voi googlata) :D