3 viikkoa lomalla kohta takana, istun vaan sisällä ja dataan
Olen käynyt 2 kertaa ulkona kun oli pakko asioilla. Piti harrastaa ja muuta, en jaksa. en jaksa edes mennä kauppaan. Istun vaan koneella ja välillä katson netflixiä. Ja syön.
Kommentit (12)
Harmi kyllä että on niin huonot säät osuneet lomallesi. Olisit varmaan nauttinut kuitenkin rannalla löhöilystä, kävelyistä ja kylmästä huurteisesta terassilla? No, viikonloppuisinkin ehtii :)
Jos et jaksa mennä kauppaan, se ei ole normaalia. Toinen juttu on, jos et haluaisi käydä missään, mutta viestistäsi saa sellaisen käsityksen, ettet ole täysin tyytyväinen tilanteeseen.
Onko mahdollista, että olet masentunut?
Saatat lihoa jonkin verran mutta onko muuten väliä.
Eikös toi ole just sitä parasta rentoutumista?
Siinä on vaan se, että tuntuu kuin lomalipuisi kauheaa vauhtia ohi eikä mitään ole tehnyt. Nimimerkillä kokemusta on.
Se on sitten sinun valintasi. Älä tule tänne loman jälkeen itkemään, kuinka lomasi meni "hukkaan".
Kuulostaa hyvältä lomalta, ei se mene hukkaan millään tavalla.
Tossahan sitä mieli lepää. Ei tarvitse suorittaa lomaa.
Kuulostaa erittäin tutulta. Oon mä kyllä asioita hoidellu sun muuta kaupungilla, mutta eipä tässä paljon elämyksiä ole tullut hankittua. Maha vaan kasvaa kun raskaana olis :D
No ei tuossa ajassa kyllä pahasti lihoa ehdi.
Mäkään en ole tehnyt yhtään mitään. Välillä vähän tylsistyttää.
[quote author="Vierailija" time="18.06.2015 klo 12:10"]
Eikös toi ole just sitä parasta rentoutumista?
[/quote]
Niin olen ajatellut, mutta jostain syystä vähän hävettää. Syksyllä kaikki kertoo mitä ovat tehneet lomalla ja hirveän aktiivisia ovat olleet, heti töiden jälkeen reissuun ja sukulaisiin ja sinne tänne ja just edellispäivänä kotiin.. mä kyllä nautin tästä kun saan olla kotona, ja nollata päätä näin. Ehkä ei tarttis hävetä..
Mä oon jo iät ja ajat sanonut lomakyselijöille, etten tehnyt mitään, olin vaan pois duunista. Puhutaan sit jostain muusta.