Lue keskustelun säännöt.
Graco autobaby on liian pysty!?
12.09.2006 |
Sovitettiin tänään autoon Autobaby istuinta jalustalla, se jää ihan hirveen pystyyn!! Miten vastasyntyneen pää pysyy siinä niin ettei retkahda eteenpäin?
Kommentit (2)
Tuo on ihan turvallisuusseikkakin - lapsi ei pääse luiskatamaan törmäyksen tullen pääpuolesta. Eikös nykyäänkin autobabyyn tule mukana sellainen irroitettava " vauvasupistaja" , joka tukee ihan pienen vauvan päätä?
Oikein pitkiä matkoja varten ihan pienelle vauvalle kannattaa vuokrata esim. MLL:ltä turvavuode = autoon tarkoitettu makuukaukalo. Säästää vauvan selkää ja niskaa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Muutaman ekan viikon vauva näyttää surkeelta kaukalossa, mutta sitten asettuu jo paremmin. Kannattaa välttää autoilua muutenkin ekat viikot. Jos jotain sattuu, se on menoa.