Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vanhat ukot avoautoissaan on kesän

Vierailija
29.06.2015 |

Surkuhupaisin näky :,D

Kommentit (101)

Vierailija
1/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 00:27"]

No kai vanhemmilla miehilläkin on oikeus tehdä jotain mielestään kivaa, vai?

[/quote]

totta kai, mutta kun sillä avoautolla on vain välineellinen arvo. Ts. säälittävää on se, että sillä avoautolla haetaan uutta nuoruutta ja luullaan et ollaan rahamiehiä ja kovia jätkiä ja ennen kaikkea seksikkäitä naisten silmissä xD

Toinen naurettava oman seksikkyytensä löytänyt miesryhmä on ne 40-50:t perheenisät / vastaeronneet, jotka ostavat moottoripyörän ollakseen villi vapaa free läskimaha puvun alta pingottaen ja viimeiset haivenet kypärän sisällä hieltä haisten xD

Vierailija
2/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 08:32"]

Joku katkera keski-ikäinen nainen taas yrittää naureskella meille keski-ikäisille miehille, että turhaan haikailemme nuorempia naisia. Fakta on kuitenkin se, että me keski-ikäiset miehet saamme helposti nuoren naisen ja sekös keski-ikäisiä naisia vituttaa, kun eivät saa enää huomiota ja oman ikäiset miehet viettelee yli 20 vuotta nuorempia naisia

[/quote]

Eipä taas yleistetä. Jotkut voi vietellä, jotkut jopa onnistuu. Jossain saalistaa kuuma puuma nuorta lihaa... Mutta luulenpa, että suurin osa keski-ikäisistä elelee tyytyväisinä sen oman vähän rupsahtaneen, leggingsejä pitävän akan tai kaljuuntuneen ukon kanssa... Vaikkapa avoautolla ajellen, matkustellen, elämästä nauttien. siinäpähän kadehditte/naureskelette.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 00:18"]

Surkuhupaisin näky :,D

[/quote]

Ehei! Kesän koomisin näky on nuori nainen, jolla on tekotukka, tekoripset, tekokynnet ja tekotissit. Se istuu terassilla juomassa siideriä klooninsa kanssa feikkilaukku kyynärtaipeessa ja antaa avoauton nostattaman ilmavirran pyyhkäistä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos.

Vierailija
4/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ajelen 60-luvun Cadillacillani ja en välitä hittojakaan pissisten mielipiteistä.

Teen sen ihan puhtaasti itsekkäistä syistä. Se on pirun mukavaa lipua hiljalleen maisemassa ja nautiskella kesän tuoksuista. Toki rakas vaimoni on myös kyydissä nautiskelemassa.

Jos te kurjat kurahaarat oletatte minun kaipaavan katseitanne, olette väärässä. Ajelkaa te koppimopoissanne, kun ette paremmasta, aidosta elämän luksuksesta mitään ymmärrä.

Vierailija
5/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kateus se vie kalatkin vedestä ;)

 

PS: mikä on AP:n mielestä avoautoilun ikäraja, jonka jälkeen alkaa näyttää "nololta"?

Vierailija
6/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

 Voihan se keski-ikäinen mies nauttia ihan siitä avoautostaan ja sillä ajelemisesta. On ehkä tehnyt paljon sen parissa töitä talvella ja nyt haluaa nauttia sen ajan mitä Suomen ilmastossa sellaisella ajelusta voi nauttia.

Nyt hänellä on aikaa harrastella sellaista,sillä ehkä nuorena tuli vain  paiskittua kesät töitä ja sitten oli armeijat ja perhe jne.  Säälittäviä tuollaiset kadehtijat minun mielestäni.

 Ei minulla mitään avoautoa ole itselläni,ihan vaan fillarilla ajelen,mutta miksi kadehtisin  jotain sellaista jonka eteen en itse olisi valmis tekemään mitään ?

Jos joku on ja vielä nauttii siitä niin miksi en soisi hänen nauttia siitä kaikessa rauhassa. Mitä se minulta on pois ? Minähän nautin pyöräilystä. Mitä siihen tukkaan taas tulee niin itse  parturi-kampaajana olen nähnyt nuoria miehiä joilla on jo vähän yli parikymppisenä orastava kaljuuntuminen päänahassaan ,ja vastaavasti keski-ikäisiä miehiä joilla on vielä 50-60 vuotiaana vahva tukka-ehkä vain hiukan harmaita. On miehiä joilla tukka on päässä vielä vanhanakin .Toiset ovat kaljuja jo kolmekymppisinä. Se on uskoakseni aika pitkälle niistä perintötekijöistä kiinni.

Toki useimmilla ihmisillä (siis myös naisilla) hiukset vanhemmiten jokun verran harvenevat (kenellä enemmän kenellä  vähemmän) mutta yleensä  tuollaisista asioista (kenelle tahansa) nälviminen kertoo kyllä jostain sellaisesta persoonallisuudesta jota en pitäisi tutustumisen arvoisenakaan, joten se siitä.

Mitä siihen´ kalman hajuun´taas  tulee , niin nuorten tulisi muistaa että henki voi heiltäkin lähteä YHTÄ HELPOSTI kuin joltain vanhemmaltakin . On syöpään sairastuneita nuoria ( joilta muuten  lähtevät sytostaattihoitojen myötä kaikki hiukset) liikenteessä nuorikin voi vammautua pyörätuoliin loppuiäkseen tms. Nuoretkaan eivät ole kuolemattomia eikä nuoruuskaan ole kuin alle kymmenen vuotta kestävä elämänvaihe.

Tyhmää siis ruveta sillä ainakaan  kukkoilemaan vanhemmille ihmisille,eivätkä ketkään fiksut nuoret niin teekään. Ainoastaan sellaiset kukkoilevat ,joilla ei mitään muuta olekaan kuin se nuoruutensa ja sekin vaatii vanhempia ihmisiä kontrastikseen voidakseen tulla kehuttavana asiana esille . ( eihän nuori voi toisen samanikäisen rinnalla päteä minuutinkaan vertaa iällään-pitää olla jotain muutakin ,se ei näet riitä mihinkään  arvostukseen sinänsä, eikä tietenkään voi jonkun  ikätoverin silmissä tulla edes noteeratuksi asiaksi hänessä.)

Nuoruuden liiallinen  palvonta ei  mielestäni (keski-ikäiseltä ihmiseltä yleensäkään ) ole mikään sellainen asia, mihin liikaa kannattaisi  mennä ,saati siihen antautua. Siinä on , siihen sisältyy ja sen mukana tulevat  aina omat vaaransa.

Itse 42-vuotiaana olen sitä mieltä ,että sikäli kun esim. tässä iässä nuorten kanssa jossain tekemisissä milloin on,pitää heihin voida suhtautua vertaisinaan,jos se ei onnistu (tai varsinkaan jos se ei jollekulle kelpaakaan ) niin viisaampaa on sitten  välttääkin  kokonaan kanssakäymistä sellaisten nuorten kanssa.

Palvomaan ei missään tapauksessa ,eikä kenenkään kohdalla pidä ryhtyä....

Silloin ollaan aina heikoilla jäillä ja vaarallisilla vesillä,kuka siihen ryhtyy tai johonkin sellaiseen  haksahtaa.Sitä ei pidä.  

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 08:33"]Ne yli 60v. senioripapat eivät tajua, että kalma haisee jo heissä.
[/quote]

Muista tuo, kun tulet itse varttuneeseen ikään.

Vierailija
8/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 17:59"]Kruisailut alkoivat jo 70-luvulla. Oli avo-Vette, tai sitten ei!

Paskapissikset eivät olleet silloin vielä edes kortsun täytteenä, buahhahhaaa!!!

http://www.iltalehti.fi/autoklassikot/2013081417337102_af.shtml
[/quote]
En tiedä, miten sinut on tähän maailmaan saatettu, mutta tuskin nämä "paskapissikset" ovat kortsussa käyneetkään... :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyväksykää vanhoilta miehiltä edes avoautot!

Elämä on muutenkin surkeaa kaljua ja pömppömahaa peitellessä.

Viagrakaan ei enää auta ja vaimo nro 2 on karannut personal trainerin matkaan...

Vierailija
10/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 17:59"]Kruisailut alkoivat jo 70-luvulla. Oli avo-Vette, tai sitten ei!

Paskapissikset eivät olleet silloin vielä edes kortsun täytteenä, buahhahhaaa!!!

http://www.iltalehti.fi/autoklassikot/2013081417337102_af.shtml
[/quote]
eikö äiti oo opettanut kukista ja nehiläisistä?:'D taidat olla lapseton kun et tiedä että kortsu ehkäise raskaaksi tulemisen. T.paskapissis

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täysin sama mieltä kuin ap. Heti kun tulee helteet niin nämä kömpivät koloistaan

Vierailija
12/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa mieltä, minusta avoautot tulisi kieltää, ainakin miehiltä, ainakin vanhemmilta miehiltä, jos näin kävisi niin minä olisin tosi onnellinen, minä, minä, minä, minä

 

Mutta minulta itseltä, ei saa kieltää mistään mistä minä pidän....

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 08:32"]Joku katkera keski-ikäinen nainen taas yrittää naureskella meille keski-ikäisille miehille, että turhaan haikailemme nuorempia naisia. Fakta on kuitenkin se, että me keski-ikäiset miehet saamme helposti nuoren naisen ja sekös keski-ikäisiä naisia vituttaa, kun eivät saa enää huomiota ja oman ikäiset miehet viettelee yli 20 vuotta nuorempia naisia
[/quote]
Aamen!!

Vierailija
14/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 08:37"][quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 08:34"]

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 08:27"]No mutta mitä se sun napaas kaivelee, senkus ajelee? [/quote] Mua ällöttää kun ne kyylää ajaessaan ohi

[/quote]

Sinuako muka, selluliitti-Senjaa? Olet suuruudenhullu pissiswannabe.
[/quote]

Ohhoh jollain nasahti tunteisiin :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten niin? Onko avoautoihin ikäraja?

Vierailija
16/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keski-iän kriiseilyä ehkä osalla. Huomaan sitä omissa vanhemmissani eikä avoauton hankinta ollut ainoa :D N22

Vierailija
17/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi?

Vierailija
18/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="29.06.2015 klo 00:19"]Miksi?
[/quote]
Onhan se nyt säälittävää kun joku 50v mies ajaa "hienoa" avoautoa kalju vilkkuen ja tsiikailee huomaako pikkutytöt

Vierailija
19/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Just ajattelin samaa kun kaivarissa ajeli näitä "hopeakettuja" yksin poppi kovalla :D

Vierailija
20/101 |
29.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja sit se juuri kiillotettu avo parkkeerataan perä edellä johonkin kauimmmaisen nurkkaan että kukaan ei vahingossakaan kävele liian läheltä

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kahdeksan