KULMAKARVAT VAALEIKSI!
Kulmani ovat tässä muutavan vuoden aikana tummuneet luonnostaan sen verran, että väri alkaa olla omaan silmääni turhan tumma. Olen itse hyvin vaalea (vaalea iho, vaaleat hiukset...) ja tummat kulmat saavat minut näyttämään tuimalta ja ne myös tekevät silmien alueesta hyvin raskaan näköiset.
Olen myös mieltynyt kovasti todella vaaleisiin kulmakarvoihin ja haluaisin kokeilla omieni värjäyttämistä. Onko kenelläkään kokemusta kumien vaalennuksesta? Kaikki neuvot ovat tarpeen! Keltaisia kulmia en halua, vaan mieluiten sellaiset kylmän vaaleat. Onko ihan hullu ajatus kokeilla värjätä hiustenvaalennusaineella? Tietysti todella varovaisesti ettei vain mene vahingossakaan silmään...
Tässä vielä muutama kuva, jotka ovat mun mieleen. Enkä nyt kaipaa kommentteja, että ovatko tuollaiset kulmat kauniit vai eivät - makuasioita!
8934b3c83e1d826e90c7f1e6ad01bf58.jpg
Kommentit (10)
Ei todellakaan saa hiusväreillä värjätä kulmia!!
Tonne alapään karvoituksen värjäämiseenhän on kehitetty värejä niin luulisi niiden sopivan kulmakarvoillekkin
Hiustenvaalennusaineiden purkkien kyljessä sanotaan, ettei missään nimessä saa laittaa kulmiin :l mee kosmetologille, ei se nyt niin paljoa maksa?
Onkohan kampaajilla sitten jotkut omat värit kulmakarvoja varten? Luulisi niissä olevan kuitenkin aika paljon samoja aineita, kulmakarvavärissä ja hiusvärissä siis... Siksi ajattelin että jos sillä kokeilisi!
-ap
On kampaajalla omat värit kulmien värjäykseen. Suosittelen ehdottomasti kääntymään kampaajan puoleen, maksaa maksimissaan 20€.
[quote author="Vierailija" time="22.01.2015 klo 19:38"]Onkohan kampaajilla sitten jotkut omat värit kulmakarvoja varten? Luulisi niissä olevan kuitenkin aika paljon samoja aineita, kulmakarvavärissä ja hiusvärissä siis... Siksi ajattelin että jos sillä kokeilisi!
-ap
[/quote]
Ne palaa jos sen teet
http://studioroz.fi/?a=palvelut&b=bettycolor
Hmm... Täähän voisi kuulostaa hyvältä. Kiitos vinkistä numero nelonen!
[quote author="Vierailija" time="22.01.2015 klo 19:41"]On kampaajalla omat värit kulmien värjäykseen. Suosittelen ehdottomasti kääntymään kampaajan puoleen, maksaa maksimissaan 20€.
[/quote]
Miksi ei kosmetologi?:D
Oon kaksi kertaa käynyt tummentamassa kulmani kampaajalla ja lopputulos on ollut ihan hirveä. Toisaalta en tiedä onko ihan typerää luottaa omiin "taitoihinsa" kuin kampaajaan/kosmetologiin...:D Mutta kenties mun pitäisi tutustua johonkin asiantuntevaan kosmetologiin!
-ap
Ei kai hiusväreillä saa värjätä kulmia:-o