hyvä sarja/leffa hakusessa!! (pientä haastetta lötytyy)
Eli! Olisi joku kiva leffa tai sarja hakusessa. Haluaisin jonkun, jossa ei ole yhtäkään kaunista tai seksikästä naista... Koko leffassa tai sarjassa! Kiitos asiallisista kommenteista ja ehdotuksista!
Kommentit (31)
Silta sarjassa ei taida olla. Sitten se Englantilainen sarja, jossa eletään vanhaa aikaa.. Sydämen asialla. Elokuvista ainakin Shawshank Redemption eli Rita haywood, avain pakoon. (Paskin suomennos ikinä, mutta paras leffa)
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 23:07"]
Uusi sarja Fargo. En ole ainakaan ensimmäisissä neljässä jaksossa nähnyt kauniita naisia.
[/quote]
ainakin se mainos mikä pyörii, siinä on Kate Walsh (greyn anatomian addison) joka on helkkarin kaunis ja näyttävä, mutta en ole nähnyt sarjaa. En tiedä onko isossa roolissa.
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 23:39"]
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 23:07"]
Uusi sarja Fargo. En ole ainakaan ensimmäisissä neljässä jaksossa nähnyt kauniita naisia.
[/quote]
ainakin se mainos mikä pyörii, siinä on Kate Walsh (greyn anatomian addison) joka on helkkarin kaunis ja näyttävä, mutta en ole nähnyt sarjaa. En tiedä onko isossa roolissa.
[/quote]
Tulee näköjään kuvioihin jaksossa 8 ja on mukana neljässä. Ei siis kauaa kaunistele :)
Hannibal. Muuten todella esteettisesti miellyttävä sarja, mutta Will Grahamin lisäksi ei mun mielestä kovin hyvännäköisiä tai seksikkäitä hahmoja. Ainakaan naisia, onhan ne ihan perusnättejä mutta ei mitään sellaista "oi ompa tuo kaunis", mitä yleensä jokaisessa sarjassa on edes yksi.
True detective ja Wire. Molemmat muuten todella hyviä sarjoja!
Haluaisin kyl tosiaan tietää miksei saa olla kauniita naisia. Saako olla seksikkäitä miehiä?
onko ap sairaalloisen mustasukkainen aina jos tv:ssä on kaunis nainen ja, gaah, mies katsoo sinne!? Onko ap:llä salaisia lesbofantasioita mistä yrittää päästä eroon katselemalla rumia naisia? Yrittääkö ap todistaa, että rumia naisnäyttelijöitä on todella vähän ja Hollywood on pinnallinen? Onko aplla niin huono itsetunto että kauniit naiset aiheuttavat itsetuhoisia ajatuksia?
Joo Breiking Bad ehdotus tulee täältä myös. Ja Walking dead, siinäkän taida kummoisen näköisiä naisia olla, tosi elämässä varmasti joo mutta stailattu aika hompsuiseksi kaikki nais hahmot.
Kaikki kotimaiset leffat ja sarjat.
[quote author="Vierailija" time="10.11.2014 klo 08:39"]Kaikki kotimaiset leffat ja sarjat.
[/quote]
Lähes kaikissa kotimaisissa leffoissa loikitaan alasti..
[quote author="Vierailija" time="10.11.2014 klo 08:51"]
[quote author="Vierailija" time="10.11.2014 klo 08:39"]Kaikki kotimaiset leffat ja sarjat. [/quote] Lähes kaikissa kotimaisissa leffoissa loikitaan alasti..
[/quote]
Joo ja panokohtaus pitää olla, mutta kriteerihän oli, että filmissä ei ole kauniita ja seksikkäitä naisia.
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 23:38"]
Silta sarjassa ei taida olla.
[/quote]
Silta- tv-sarjassa nimenomaan on yksi kauneimmista näyttelijättäristä, Sofia Helin! http://wandywatson.files.wordpress.com/2014/01/bridge23.jpg
Pokka pitää, Emmerdale (melko taviksia kaikki), Merilinja, leffoista Kaunis mieli, Rita Hayworth-avain pakoon, Cast Away
Elokuva Master and Commander: Maailman laidalla. Yhdessä kohtauksessa muistaakseni vilahtaa parin sekunnin ajan joku nainen satamassa, mutta käytännössä elokuvassa on pelkkiä miehiä. Katso vaikka imdb:stä.
[quote author="Vierailija" time="10.11.2014 klo 11:49"]
Pokka pitää, Emmerdale (melko taviksia kaikki), Merilinja, leffoista Kaunis mieli, Rita Hayworth-avain pakoon, Cast Away
[/quote]
Meinaat ettei Jennifer Connelly ole kaunis:
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lihg99e7aV1qipx4ko1_r1_500.png
Onhan niitä vaikka kuinka paljon: The Affair (alkoi juuri Showtimeilla), The Fall (alkoi viime vuonna BBC2:lla), American Horror Story (FX, neljättä kautta mennään), Banshee (Cinemax, kolmas kausi alkaa tammikuussa), Bates Motel (A&E, kaksi kautta takana), Covert Affairs (USA Network, viides kausi menossa)...
Itse seuraan noin 80 sarjaa vuodessa joten en jaksa nyt mennä kaikkia hyviä läpi, mutta löytyyhän niitä. Tee itse vähän nettitutkimusta, ja keskity kaapelisarjoihin. Ne ovat paljon laadukkaampia. Vähän vaikea suositella mitään ilman kuvaa siitä mistä pidät.
Miksi etsit sellaista?
Kauneus kun on katsojan silmässä, niin aika vaikea sanoa.
Minä aika harvoin pidän kauniina yleisesti kauniina pidettyjä ihmisiä (en pidä heitä rumanakaan tosin, mutta aika mitäänsanomattomana massana), niin olen ehkä väärä ihminen sanomaan mitään.
Kylmä rinki, siinä on tosi vähän naisia ylipäätään, ja ei mitenkään erityisen kauniita tai ainakaan kauneus ei ole näiden hahmojen pointti. Ja muutenkin sarjana tosi hyvä.