mies rikkoi omaisuuttani
Miten kostan miehelle joka aiheutti minulle isot kulut hyväksikäyttämällä silloista rahatilannettani ja erotessamme rikkoi auton renkaat, raapusti nimeni huoralla lisättynä kerrostalon seinään irroitti huoneistoni ovikellon jota en löydä mistään hävitti tahallaan kotiavaimeni. Nyt olen muuttamassa ja tulee iso lasku tästä kaikesta. Mies tiesi mitä kannattaa tehdä. Minä tyhmänä maksan kaiken paskan. Surettaa ihan.
Kommentit (7)
Kosta sille ignooraamalla se ihan tyystin koko loppuelämäsi. Näytät sille, ettei sen riehuminen vaikuttanut sinuun mitenkään, sellanen varmaan saa tollasen miehen kihisemään kiukusta. (mutta toki tee se rikosilmoitus ensin ;)
miesviha vain yltyy täällä näillä provoketjuilla ...
Tuntuu että se olisi liian iso prosessi. Ja poliisit luultavasti sanoisivat että olen itse vastuussa asuntoni avaimista tms. Ja renkaiden rikkomista ei ole kukaan nähnyt. Tiedän silti että se oli hän. Itken vaan miten tyhmä olen ollut.
Älä luovuta!! Exä joutuu poliisikuulusteluun ja siinä paineen alla tuskin uskaltaa kusettaa.
Uskon että hän kostaa sen jälkeen minulle.
[quote author="Vierailija" time="23.11.2014 klo 18:39"]Uskon että hän kostaa sen jälkeen minulle.
[/quote]
En usko että kosto on ensimmäisenä (tai edes viimeisenä) mielessä siinä kohtaa kun astelee ulos kyttikseltä. T. Kokemus . . .
Teitkö jo rikosilmoituksen tuosta kaikesta?