Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauvan kanssa Air berlinillä

Vierailija
24.09.2014 |

Onko tuoreita kokemuksia air berlin lentoyhtiöstä vauvan kanssa? Saako istumapaikan varata veloituksetta kahdelle aikuiselle jos sylivauva mukana? Kuinka muuten pärjäsitte vauvan kanssa? Pääsikö koneeseen ennen muita? Entä lähtöselvitys, oliko vauvan kanssa "oma jono".

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vauva ei ole mikään vapaalippu ykkösluokan palveluun. Mistä näitä neropatteja oikein sikiää?

Vierailija
2/5 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä yritys ap olla hauska, mutta ei jatkoon, tuu ensivuonna uudestaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan matkustettu vauvan kanssa ahkerasti, ja air berlin testattiin keväällä 10kk kanssa kun mentiin Miamiin. Ei saa varata ilmaiseksi istumapaikkaa, ja jos haluat baby cotin pienelle, niin kannattaa varata tosi ajoissa kyseiset paikat ja maksaa siitä. Ko paikat menevät tosi nopeasti!

Saatiin menolennolla tosi huonot ja ahtaat paikat, vaikka koneessa oli tyhjää tilaa. Tullessa vauvalle saatiin oma paikka kun olimme 3 penkkirivin paikassa, joista yksi tyhjillään.
Hki-Vantaan Baggage dropissa on kyllä oma linja special matkustajille (siis jos pitää esim rattaat jättää niin silloin voi käyttöä vain tiettyä tiskiä) ja turvatarkastuksessa on oma linjasto lasten kanssa matkaaville, mutta toki sielläkin voi joutua jonottamaan. Lentokoneeseen pääsee ensimmäisten joukossa, mutta minusta sinne ei kannata mennä ennen kuin on pakko. Hyvää matkaa!

Vierailija
4/5 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi pitäisi saada veloituksetta kahdelle aikuiselle paikka? Yhden vielä ymmärtäisi, mutta luuletko että jos koko suku lähtee reissuun vauvan kanssa, niin 30 aikuista saa ilmaispalveluja yhden kakaran siivellä?

Vierailija
5/5 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei ole kokemuksia kyseisestä yhtiöstä, miksi edes vaivautuu lukemaan j/ kirjoittamaan tähän.

No jos kyselöitä kiinnostaa, ei tässä haeta business paikkoja ilmaiseksi, vaan yritetään helpottaa pienen vauvan kanssa matkustamista hänen kannaltaan ja varmasti vierustoverilla on mukavampaa jos siinä istuu toinen vanhempi auttamassa sylityksessä, ruokailussa tms..

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän seitsemän