Tällaisia ne teidän suloposkimiehet ovat kun vaimon silmä välttää!!!!
Tänään olin työpaikallani täydessä työn touhussaa miehen ja naisen tupsahtaessa putiikkiin.
KUN vaimo käänsi hetkeksi selkänsä, hänen miehensä loi minuun pitkän ja intensiivisen katseen ja nosti kulmiaan siihen sävyyn, että läksitäämpäs tuonne takahuoneen puolelle ja annetaan vaimokullan kattella noita rytkyjä vaikka maailman tappiin asti!!!
ETTÄ tässä teille vihje, vaimokullat: älkää päästäkö miestänne silmistänne, jos sadan metrin säteellä on hyvännäköisiä naisia!! Seuraukset ovat ennalta arvaamattomia!
Terv. Miesten kulmakarvojen kohotteluun kyllästynyt puotipuksu!
Kommentit (62)
No mitä pahaa tuossa nyt oli???????
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 01:52"]No mitä pahaa tuossa nyt oli???????
[/quote]No jos minun oma Tapio-rakkaani tekisi noin, niin johan ois piru merrassa!!! Hereillä nyt, naiset!!!
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 01:51"]Juuh elikkäs, katsoa saa mutta koskea ei. Tai saa koskeakin kunhan vaimoke ei huomaa. Hehe.
t. Pentti
[/quote]Oi Pentti, olitko se sinä??
Liikehditkö viekoittelevasti korkokengissä ja kesäisessä jakkupuvussasi? Ehkä hevariraksamies ei voinut enää vain ihastella olemustasi, vaan olisi halunnut antaa kunnolla kyytiä noin upealle ilmestykselle!
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 02:01"]Liikehditkö viekoittelevasti korkokengissä ja kesäisessä jakkupuvussasi? Ehkä hevariraksamies ei voinut enää vain ihastella olemustasi, vaan olisi halunnut antaa kunnolla kyytiä noin upealle ilmestykselle!
[/quote]Kyllä minunkin teki mieli, mutta olisi se vaimo niin mielensä pahoittanut! :(
Voi ko mie niin tykkäisin puksuttaa vuan ei oo pitkiä eikä intensiivisiä katseita...eikä vaimoakaan...siansilmillä yritän tuhrustaa
t. Unto
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 02:07"]Voi ko mie niin tykkäisin puksuttaa vuan ei oo pitkiä eikä intensiivisiä katseita...eikä vaimoakaan...siansilmillä yritän tuhrustaa
t. Unto
[/quote]Tuhtusta pois, pitkö tuhrustus tunnetusti palkitaan!
Sehän on kansainvälisessä politiikassa aina naisen vika jos mies lankeaa. Raiskaustilanteessakin nainen vain tuomitaan siitä että pettänyt miestään.
Hienoa että emme elä siinä junttilandiassa mitä aikaisemmin, vaan Suomessa puhaltaa kansainväliset tuuulet.
Taidat luulla liikoja itsestäsi. Mies luultavasti ikävystyi vaateostoksilla ja yritti viestittää, että lopettaisit sen kynsien viilaamisen ja tulisit auttamaan eukkoa rättien valinnassa, jotta tuskastuttava tilanne saataisiin nopeaan päätökseen.
luuli sua trans-sukupuoliseksi henkilöksi. mieheni on oikeasti homo.
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 03:10"]luuli sua trans-sukupuoliseksi henkilöksi. mieheni on oikeasti homo.
[/quote]Niimpä niin.
Melko normaalia ja viatonta flirttiä jota valitettavan(?)/yllättävän moni mies harrastaa. Kaipa se niille jotain piristystä päivään tuo, tuntevat itsensä elävämmäksi. Ei siitä oikeastaan mitään haittaa ole kun ei pitemmälle mene. Itse asiassa suurin osa kumppaneista tietää asian, yleensä eivät välitä siitä tai mainitsevat asiasta riidellessä.
Muiden naisten ei kannata kannustaa tätä takaisin flirttailemalla vaan vastaamalla asiallisella katsekontaktilla siis jos palvelutilanteessa.
Tuliko jollekin yllätyksenä, että miehen katsovat muita, vaikka ovatkin parisuhteessa?
Suurin osa tekee sen salaa, koska vaimo saattaisi saada pahanmielen. Me ainakin katsomme iha avoimesti muitakin. Se nyt on vaan niin, että ei ne hyvännäköiset ihmiset maailmasta katoa, vaikka itse olisikin suhteessa. Eikä sitä voi huivi silmilläkään koko ajan kävellä.
Minäkin käyn r-kioskilla jallua selaamassa, mutta todellisuudessa kyttään kioskin kesätyttöä.
Tv.jorma
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 03:18"]
http://yle.fi/uutiset/torkea_perhevakivalta_kohdistuu_miehiin_naisia_useammin/5487134
[/quote]
Linkin vuoden 2008 tilasto miesten väkivaltaa vähättelevine artikkeleineen ei kerro KOKO totuutta! Tuon koko vuosikymmenen tilaston mukaan yli 85% puolisonsa tappamista on naisia, ja miehet tappavat myös toisiaan, sekä harjoittelevat tappamista jo armeijass. Mies ON väkivaltaisempi sukupuoli kuin luontaisen hoivavietin omaava nainen. Ja myös petollisempi sukupuoli, kuten ap tuossa juuri todisti! Mikään miesasiamiesten miesten väkivaltaisuuden ja aviorikosten vähättely ja naisten syyllistäminen ei totuutta miksikään muuta!
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 07:03"]Melko normaalia ja viatonta flirttiä jota valitettavan(?)/yllättävän moni mies harrastaa. Kaipa se niille jotain piristystä päivään tuo, tuntevat itsensä elävämmäksi. Ei siitä oikeastaan mitään haittaa ole kun ei pitemmälle mene. Itse asiassa suurin osa kumppaneista tietää asian, yleensä eivät välitä siitä tai mainitsevat asiasta riidellessä.
Muiden naisten ei kannata kannustaa tätä takaisin flirttailemalla vaan vastaamalla asiallisella katsekontaktilla siis jos palvelutilanteessa.
[/quote]
Niin työtilanteessa toki pitää olla asiallinen, vapaalla sitten otetaan muna suuhun, oli sillä vsimoa tai ei.
Juuh elikkäs, katsoa saa mutta koskea ei. Tai saa koskeakin kunhan vaimoke ei huomaa. Hehe.
t. Pentti