Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitäs luulette tärppääkö tällaisella ilmoituksella?

Vierailija
18.09.2006 |

Ajattelimme laittaa lehteen ilmoituksen: Halutaan vuokrata okt myöh mahdollinen osto. Kun meillä tilanne on se et nyt _ei voida_ omaa ostaa mut parin vuoden päästä tilanne on aivan eri! Mitä luulette? Vuokraisiko ne ensin taloa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä on muutama okt vuoralla. Emme etsi niille ostajaa, eikä kiinnosta pätkääkään, kuvitteleeko vuokralainen myöhemmin voivansa ostaa mitään. Kiinnostaa vain se, pystyykö maksamaan vuokransa nyt ja miten asunnossa eletään.



Sen sijaan meidänkin talot ovat myytävänä jos tarpeeksi tarjotaan. Halvalla ei myydä edes vuokralaiselle.

Vierailija
2/3 |
18.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

laitettiin ilmoitus, että halutaan vuokrata omakotitalo. Ja niitähän löytyi muutama mistä valita. Onneksi ei " luvattu" ostaa siinä missä asuttiin oli hometta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun myydään, niin silloin myydään, eikä kukaan halua vetkutella sen kanssa. Eli en usko, että tärppää. Aika huonot mahdollisuudet ainakin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän kuusi