Lue keskustelun säännöt.
Vertaistukiryhmä
25.02.2014 |
Meitä oli ryhmä naisia jotka saatiin esikoisemme samaan aikaan. Alettiin tapailla. Sittemmin minä ja yksi toinen saatiin vielä toinen lapsi.
Ongelmani on nyt nää yhteen lapseen jämähtäneet täysin mahdottomat kanssasisaret. Tapaamisissa on kellontarkat aikataulut, osa alakoululaisista nukkuu jopa päiväunet, illalla ei saa valvoa yli kahdeksan, makeaa ei saa syödä, yhtä videoleffaa ei voi katsoa, ajatus siskonpetistä oli kuulemma niin ahdistava, että aiheutti painajaisia ( siis ehdotin, että lapset nukkuisi siskonpetissä).
Eikä sekään, mutta kun neuvovat ja nälvivät sitten vielä. Koko ajan. Tietävät kaiken lastenkasvatuksesta.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Lapset on ystävystyneet, mutta itse en saa noista kokouksista kuin pahan mielen. Jotenkin todella lyttäävää, kankeaa ja elämälle vierasta. Ap