Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En saanit lomaa hiihtolomaksi. mies reissaa lasten kanssa.

Vierailija
24.02.2014 |

En taaskaan saanut lomaa hiihtolomaksi. Minua harmittaa kun yhteisistä lomista voi vain haaveilla. Mies onneksi sai lomaa ja ovat nyt reissussa lasten kanssa. Hiihtäneet ovat ja käyneet uimassa.

Kohtalotovereita?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
24.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei ole yleensä ikinä lomaa normaalien lomien aikaan. Toimimme yrittäjinä alalla jonka kulta-ajat sijoittuu lomasesonkiin.

Lomailemme sitten muulloin ja koulun lomien aikana lapset saa lomailla mummoloissa ja tehdä heidän kanssaan kivoja juttuja :)

Vierailija
2/6 |
24.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole lomaa minullakaan, eikä lapsella edes isää (kuollut), joka veisi lapsen johonkin reissuun. Joten tuo nyt sitten saa pärjätä kotona, onneksi on jo iso. Mutta harmi lapsen puolesta, kun ei päästä mihinkään reissuun. Ei ole innokas enää menemään mihinkään mummoille, kummeille tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
24.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mulla vois olla lomaa, mutta pidän vain pari päivää. Lapset saa tehdä mitä huvittaa ja mä saan rauhassa tehdä töitä.

Vierailija
4/6 |
24.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ainakin pidetään tarkotuksella lomat eri aikaan. Mä pidän yleensä jouluna oman talvilomani ja mies sitten hiihtolomalla. Koska joululomakin on pitkä lapsen olla yksin. Eli ei yhteisiä lomia. Eikä se haittaa yhtään. Lapsen etu.

Vierailija
5/6 |
24.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan tässä puolensa. Yhteinen loma olisi vaan ollut niin kiva.

Mitäs mä oikeestaan valitan ku niin monen lapsen loma on sitä että vanhempi tai molemmat heistä on töissä.

Ap

Vierailija
6/6 |
24.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulee toisia lomia. Kyllä se siitä. Lasten kannalta voi olla hyväkin, että joskus on vaan se toinen vanhempi käytettävissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi viisi