Kuulen jo ydinaseiden latausääniä
Kommentit (9)
Ehkäpä ei vielä. Kuitenkin minusta tuntuu, että jotain vielä tapahtuu. Jos Suomi nyt ryntää naton ovia kolkuttelemaan niin se on hansikkaan lyönti Putiin kasvoille. Toisaalta meillä ei ole edes niitä miinoja rajalla ja joukko nuoria ja sodasta tietämättömiä vallassa. Minusta tuntuu, että jotain tapahtuu. Nyt pitäisi olla viisaita päättäjiä eikä piileskelijöitä ( Soini) ja lapsellisia toheloijia. Tuomioja ainakin on käyttäytynyt fiksusti.
Suomi kun olisi puolueeton niin voisi pelata molempien joukkueessa. Todella typerää tuomita tai arvostella venäjää poliitikkojen toimesta. Jo pelkästään taloudellisten intressien takia pitäisi olla ystävää.
[quote author="Vierailija" time="05.03.2014 klo 00:01"]
Kohta paukkuu.
[/quote]
onko se sellaista lonksahtelua ja kilinää vai sellaista pientä piippausta ja vähän niinkuin voimaservo kääntyisi jossain tyhjässä huoneessa. Itselläni kuuluu joskus suhinaa, ihan kuin höyryjuna päästäisi ylimääräiset paineet pois. Samalla kuuluu sellainen uliuliuliuli jollotus, ikään kuin peruutustutka mutta nopeampi.
Ai sellainen ääni kun Falloutissa lataa Fat Manin? Onko oikein MIRV versio?
Äänien kuulijat ovat aina keskuudessamme.
En yleensä sano tätä koskaan, mutta: ne lääkkeet, ne lääkkeet...