Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

siivoajan mietteitä

Vierailija
15.12.2013 |

Olen töissä siistijänä eli siivoajana yhessä paikassa. Mun työkaveri on aika lihava nainen ja se ei oikein jaksa tehdä kunnolla töitä. Se on kyllä muuten aika mukava ja ollaan monesti juteltu esim vaatteista ja kissoista kun silläkin on kissoja ja mä koen sen meille yhdistäväksi tekijäksi. Mutta kun tuo nainen ei jaksa edes kivuta portaita ylös joten mä joudun tekee aina raskaimmat hommat. En haluaisi sanoa mitään pomolle koska koen että ollaan naisen kanssa jollai tasolla kavereita enkä halua olla ilkeä. Nainen on ihan räväkkä ja rempseä joten voisi suhtautua ihan hyvin jos puhuisin sille suoraan mutta itseäni jännitää. mitä teen?

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tee sen tukasta moppi. 

Vierailija
2/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitäkö teet? Hankit itsellesi apua, skitso stalkkeri.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En koe että olen stalkkeri :( saatikkaa skitso. haluan vaan tehdä työni mutta kurmittavuus ei jakaannu tasaisesti tuon ihmisen takia. En haluaisi kytätä toisen työtä mutta sitä ei vaa voi olla näkemättä ja huomaamatta. Hankin itelleni apua? Me kyllä joudutaan ihan yksin siivoamaan vaikka kyllä mulla välineet on kunnossa.

Vierailija
4/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuten aika hyvä mutta Pipsalla ei ole toista siivoojaa kaverina. Ai mistäkö tiedän? No satun olemaan Pipsan kaveri ja tiedän nämä asiat kun kirjeitä kirjoitellaan. Eiköhän olisi jo aika mennä tutimaan kun tulee näin levotonta tekstiä sieltä suunnasta.

Vierailija
5/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="15.12.2013 klo 01:25"]

En koe että olen stalkkeri :( saatikkaa skitso. 

[/quote]

 

Niin, sullahan ei tuota sairaudentuntoa ole lainkaan, se on kyllä huomattu jo ajat sitten. Mutta usko pois, tuo sun käytös ja stalkkaaminen ei ole normaalin ihmisen käytöstä. 

 

Vierailija
6/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puhuisin esimiehen kanssa yksityisesti ja kuitenkin niin, että asioihin tulisi jonkunlainen muutos. Esimies voi ottaa yhteyttä myös työterveyshuoltoon terveydentarkistusta varten, se ei varmasti kääntyisi sinua vastaan ja saa sinua näyttämään aloitteen tekijältä. Mieti siis mikä olisi sinun ratkaisu asiaan, muuttaisitteko hieman työtehtäviä tms., mutta muista, että jos sinulla on enemmän vastuuta, tulee sen myös näkyä paikassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helppo proovooooo! Ja tietty hyperkorrektius muistaen, eikös juu :-)

Vierailija
8/8 |
15.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toinen siivooja vastaa:älä tee sen töitä,tee omat. Se voi sanoa pomolle,jos ei kykene johonkin. Mä tein kerran hommia yhen 50-60v miehen kanssa,joka ei osannu laittaa lakanoita sänkyyn. Pikkasen laitto ihmetyttämään..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä neljä