Mitä äidille syntymäpäivälahjaksi? 60V!?
Hyvät neuvot otetaan vastaan! Äitini täyttää 60-vuotta maaliskuussa, ja mietin hänelle jotain kivaa lahjaa (ihan mielettömästi minulla ei ole tähän rahaa käytettäväksi, eli kalliit korut tai matkat on poissuljettuja). Alkoholia äitini ei juo, eikä oikein harrastakaan mitään. Ammatiltaan käsityöntekijä. Isoja juhlia hän ei pidä, juhlimme perhepiirissä.
Vinkkailkaa, olkaa kilttejä!!
Kommentit (4)
Me ostettiin äidille keinutuoli! Hän tykkäsi kovasti.
Keinutuoli löytyy jo! (AP vastaa). Ruoasta äiskä kyllä tykkää, sitä ajattelinkin että viemme hänet kyllä syömään! :P Mutta antakaa vaan vinkkejä lisää, jotain muutaki olisi kiva kehittää. Isä kun täytti 60v pidimme juhlat pihamaalla, mutta nyt ovat muuttaneet ja on talvikin, semmoset poissuljettuja. Teatteri muuten OK mutten usko että perheen miespuoliset innostuisivat mukaan, + aika paljon ihan pieniä lapsia tässä perhepiirissä.
Kasvohoito tai manikyyri tai jalkahoito.
Tykkäisikö hän yhteisestä teatteri/konsertti illasta, jonka jälkeen syötäisiin yhdessä ravintolassa illallista? Jos teitä on useampia lapsia, tämä voisi olla yhteinen lahja ja äitinne osuus maksettaisiin kimpassa.