Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

En löydä mitään työpaikkaa jota voisin hakea

Vierailija
29.07.2013 |

Aina niissä on jokin asia jonka takia en voi hakea. Liian kovat vaatimukset (koulutustaso), pitää olla piiiiitkä työkokemus alalta, palkkaus (jos yleensä mainitaan) on aivan surkea vaatimustasoon nähden jne jne jne

 

Katselin tänäänkin mol:in sivuja eikä yhden yhtäkään paikkaa ollut jota voisin hakea. Vaihda tässä nyt sit duunia. Pakko varmaan vaan kärsiä ja menettää loputkin rippeet terveydestä.

 

 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina voit laittaa hakemuksen, vaikket kaikkia ehtoja täyttäisikään.

 

Ja tulihan se sieltä: palkkaus on surkea! Eli LÖYSIT KUIN LÖYSITKIN paikan, jota voisit hakea, mutta etpäs haekaan, kun saisit liian vähän liksaa!

 

Eli mitä valitat? Kumpi on tärkeämpää: raha vai terveys?

Vierailija
2/2 |
29.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mol:n sivuilla ei todellakaan ole edes puolet avoimista työpaikoista, kannattaa seurata niitä myös esim. monsterista ja oikotieltä. Jos tiedät jonkin yrityksen, jonka työpaikat kiinnostavat, niin suoraan ko. firman sivuilta. Kesällä muutenkin on vähemmän avoimia työpaikkoja haussa. Haut aktivoituvat sitten elokuun puolella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla