Onko sinulla/ Tunnetko jonkun, jolla on omasta tatuointi kumppanista/exästä?
Ystävälläni on ensirakkaudestaan tatuointi ranteessa ( 18-veenä otettu), jossa lukee tämän exän nimi ja päivämäärä, jolloin alkoi seurustelemaan. Ei ole kuulemma kiinnostusta peittää tätä. Eipä se minulle kuulukkaan, mutta itse haluaisin pois, jos minulla sellainen olisi.
Kommentit (7)
Hyvä otsikko :D haha.
Siskollani on tatuointi miehestänsä, miehen nimi rinnassa ja sydän... joskus hirvittää, jos he eroavat.
Mun eksä otti rintaansa mun seuraajan nimen ja vielä aika isolla. Pakana olen, mutta pakko sanoa Luojan kiitos ei mun nimeä! Ei ollut rahaa silloin. Eronnut aikoja sitten jo tuosta jonka nimi hakattu nahkaansa. Hyi että mua ällöttäisi jos joku menisi mun nimen itseensä laittamaan, varsinkin kun oli tehnyt tuon yllätyksenä.
Mulla on. Erikoisesti tehty sydän ja meidän molempien nimikirjaimet. Tiedän yhden, joka tuoreen aviopuolisinsa nimen tatuoitsi näkyvälle paikalle. Erosivat aika pian tatuoinnin oton jälkeen,
Ei nimeä ole, mutta selässä on mun rakkaudesta häneen kertova teksti. On hepreaksi joten tuskin sitä kovin moni ymmärtää. Ollaan kyllä erottu, mutta rakastan häntä silti, joten eipä tuo tatuointi kyllä haittaa. Ainakaan vielä.
Lukiokaveri meni naimisiin ja tatuoi sormuksen. Eroonhan liitto päättyi, aika nopeasti.
Mulla on exän nimikirjaimet. Oltiin yhdessä 15 vuotta ja mies on lasteni isä. Vaikka liittomme päätyi eroon, on miehellä aina erityinen paikka sydämessäni.
Osasinpa taas kirjoittaa otsikon... Eli" jonkun, jolla on tatuointi omasta kumppanista/exästä"
:D -ap