Pilkkaako Putouksen
Karim maahanmuuttajien sijaan oikeastaan persuja?
Kommentit (13)
Jos tyypin sanomiset tulisivat vastaan hommafoorumilla, niin vaikuttaisiko maahanmuuttajalta vai normipersulta jolla on paska kirjoitustaito? Aivan. ;) Voisi ryydittää kirjoitustaan vielä ISOILLA KIRJAIMILLA ja huutomerkkirivillä jossa on seassa ykkösiä!!!1!!!1
Tätä minäkin yritin kaverille sanoa, mutta ei uskonut! Karimin jutut on ihan persu-juttuja, mutta tulevat "mamun" suusta.
Sitten nämä ääliöjuntit tykkäävät Karimista kaikki fb:ssä eikä tajua pilkkaa lainkaan, hehe :D
ja heittää piikkejä Benin tallista ym, jos pilkka on kohdistettu (vain) persuihin?
vaan herättelee ajattelemaan. Joojoo, varmaan kannattaakin laittaa Putous-hahmot näin tarkkaan syynin, mutta.
Minusta Karim kertoo suomalaisuudesta, muukalaisuudesta, vieraan pelosta, somelaisudesta... Että kuka on oikea suomalainen, kenelle 'meidän muijat' kuuluu, onko oikein syrjiä turkkulaista vain turkkulaisuuden takia ;-)
Luulen, että tää hahmo tulee kasvamaan ja antamaan eniten.
Komiikka perustuu usein odottamattomaan, herkulliseen ristiriitaan.
Kun mamu puhuukin persua ja pursuaa persuasenteita, asia avautuu riittävän fiksuille ja naurattaa heitä.
Toiset näkevät vain ulkoisen ilmiasun ja omasta maailmankatsomuksestaan riippuen ilahtuvat tai kauhistuvat, kun kuvittelevat hahmon pilkkaavan mamuja.
Tätä minäkin yritin kaverille sanoa, mutta ei uskonut! Karimin jutut on ihan persu-juttuja, mutta tulevat "mamun" suusta.
Sitten nämä ääliöjuntit tykkäävät Karimista kaikki fb:ssä eikä tajua pilkkaa lainkaan, hehe :D
Saman seikan olen huomannut Irwinin biiseistä, kuten "ulos mutakuono ja joka lakupelle" ja muut vastaavat. Juntit ääliöt kuuntelevat niitä sen "rasistisuuden" ja "isänmaallisuuden" takia ja nauraa hekottavat niitä neekeri-sanoja, vaikka oikeasti biisit ovat silkkaa sarkasmia juuri tätä junttiutta kohtaan. Mutta eipä punaniska-perusjuntti niitä niin syvällisesti pysty ymmärtämäänkään, joten annetaan heidän höröttää ajankulukseen niitä lakupelle- ja mutakuono-sanoja :)
Karim on kokomukselainen mamu, jolla on ehdat persuasenteet :D.
persuthan on molemmat oikeistopuolueita. Kai se olisi vähän liian alleviivavaa (jopa huumorissa), jos se olisi persu.
Karimhan siis tuomitsee jyrkästi kaikenlaisen rasismin. Hän oli joviaalisti sitä mieltä, että "turkkulaisiakin pitää ummartaa, niilla on vaan erilainen kulttuuri".
Tietysti tilanne vähän muuttui siinä vaiheessa, kun turkkulainen yrittikin viedä meidän muijat.
Hän on suvaitsevainen ja avarasydäminen somelainen. :)
niin kuin Schubak, Zyskowitz ja Ville Rydman ja Ilaskivet ja Hemmingit sun muut. Oikeasti Kokoomuksen näkemykset ovat perinteisessä oikeistossa ja konservatiivisuudessaan yllättävänkin lähellä persuja monissa asioissa.
Zyskowicz totesi, "ettei tässä EU:n komissiota tarvita. Tässä tarvitaan yksi tai kaksi rotevaa poliisimiestä, jotka saattavat tämän henkilön vankeustuomionsa istumisen jälkeen omaan kotimaahansa" (Tigerin ampuja Vietnamiin) Kerjäämiskiellon puolesta Zysse on myös ollut oikeastaan enemmän kuin kukaan muu (julkisuudessa ainakin).
Karim on kokomukselainen mamu, jolla on ehdat persuasenteet :D.
"junttirock"-sitaatit, tietenkin humoristisesti väärin käytettynä, viittaavat myös persuihin.
Minusta tuo Karim on sen Raipen kanssa parhaan hahmot tällä kaudella. Molemmissa on sekä hahmoissa että sketseissä sellaista huumoria, joka ei ole liian helposti nähtävää.
kun eivät eduskunnassa ole oikein samaa mieltä.
http://yle.fi/global/uutiset_ja_urheilu/eduskunta/istumajarjestys_nimet…
Minun mielestäni vois olla suoraan persu jos persu on.