Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ilmoitin esimiehelle aamulla olevani sairaana.

Vierailija
17.01.2013 |

Esimies laittoi minut hankkimaan itselleni tuuraajan ja perumaan päivän tapaamiset! Siinä sitten soittelin asiakkaita läpi ja välillä kävin vessassa yrjöämässä (vatsatauti). Onko tämä kovin normaalikin tapa toimia? Olen ensimmäistä kertaa sairaana kyseisen työnantajan palveluksessa. Työssä olen ollut jo kolme vuotta!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

itsekin, ettei tuollainen ole normaalia. Mitä teet työksesi? Kyllä normaalikäytäntö on, että esimies hankkii tuuraajan ja peruu asiakkaat. Miksi suostuit sairaana tekemään töitä?

Vierailija
2/3 |
17.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsekin nuorena jouduin hankkimaan tuuraajan. Olin kaupassa töissä. Nykyään ei tulisi kuuloonkaan.



Jos työnantaja on ns. henkilökohtaisuuksiin menijä, niin voi tehdä työnteostasi hankalaa jos et "tottele" häntä tässä tapauksessa.



Epäreilua, eikä tosiaan kuulu sinulle hankkia tuuraajaa, jos olet jonkun palveluksessa, etkä yksityisyrittäjänä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uusi esimies on ehkä vähän arka mutta myös laiska hoitamaan asioita. Ajatteli ilmeisesti pääsevänsä nän helpommalla!

terv. ap