Aira Samulinilla on hyvä huumorintaju
Heitti just Maikkarin aamuhaastattelussa, että "Mähän olen kuin Enbusken torttu, viimeinen myyntipäivä meni jo aikaa sitten!"
Kommentit (3)
tiedän hänet myös ja tympeämpää asiakasta saa hakea. Ei KOSKAAN, IKINÄ katso silmiin, ei tervehdi, ei puhu, heittää (siis todellakin heittää) rahan tiskiin ja lähtee menemään. Julkisuudesta olen saanut ihan toisenlaisen kuvan.
Olen miettinyt aina, että onko hän ehkä väsynyt tms vai eikö hän jaksa yhtään hymyillä, tervehtiä, tai mitään muutakaan. En odota paljoa, normaalisti asiakas kuitenkin edes jotenkin noteeraa, että on tekemisissä ihmisen kanssa. Hänelle olen kuin seinä tai eloton esine.
Ehkä hän on vain väsynyt kaikesta nauramisesta ja lepää vähäsen, mutta jotenkin tuntuu kolkolta nähdä häntä julkisuudessa ja sitten läheltä naamatusten ihan toisenlaisena. Kuin puhuttaisiin kahdesta eri henkilöstä.
Joo, mielestäni hänessä on paljonkin positiivista, mutta koska olen tavannut hänet itsekin (kävin mm. Airan tanssikoulussa nuorena), niin tiedän, ettei ole "kaikille sydämellinen ja ihana aina ja kaikkialla".
Mutta ei tarvitsekaan olla, ihminen hänkin vain on.
ja Aira on aivan supernainen! Lämmin ja sydämellinen kaikki kohtaan.