Olisiko se kauhea idea jos eri etnisyyksille olisi eri sarjat missikisoissa?
Kyllähän nyrkkeilyssä ja painissakin jaetaan kilpailijat painoluokkiin. Eikö samaan tyyliin voitaisi jakaa missiehdokkaita omiin sarjoihin? Huom. minä en näe rotua. Olen rotusokea. Minulle on sanottu että olen valkoihoinen, joten luotan siihen. Minusta siis vain on väärin se että joillekin rotu ja ihonväri ovat tärkeitä kauneuskysymyksiä, ja että mieltymys johonkin ihotyyppiin on olemassa, ja sitten kaikki tavallaan pakotetaan kilpailemaan samassa luokassa, ja ihmiset ovat pakotettuja äänestämään suosikkiaan siitä sekasarjasta.
Noh, eihän meidän ole pakko luopua siitä perinteisestä jokanaisluokan sarjasta missikisoissa, vaan sen tilalle voitaisiin järjestää missikisoihin mm. sarjat: aasialaiset, tummaihoiset, puoliveriset, runsaspoviset, leveäperäiset, sirot. Pitäisikö blondeille ja hyvinkoulutetuille olla omat sarjansa?
Kommentit (5)
No mun mielestä Sara olis voinu osallistua ainakin puoliveristen ja tummahipiäisten sarjoihin.
-AP
Eli sama jako kuin pornosivuilla.
Lisää vielä teinit, läskit, wt:t ja ikäneidot.
Uudistetaan koko kisat ja otetaan myös girl on girl, kimppa ja old&youg, sekä tietysti poikasarjat.
patukoiden karjakkosarjaan? Ketä muuta siellä olis suomalaisten kanssa, venäläismaatuskat?
Etniset on röyhkeitä ja kovaäänisiä.
"Rasistikortti" viuhuu, jos ei just heti haluamaansa saa!
Suomihyysäri siihen kiirehtii Suomalaista rasistiksi haukkumaan.
"Etniset" ovat ihan itse syypäitä "rasismiin"!
SITÄ SAA MITÄ TILAA!!!
koska latinot, tummahipiäiset ja brunetet on vuosikymmenet olleet voittamattomia Miss Universumeissa. Blondeilla suomalaisilla ei ole mitään saumaa. Tänä vuonna oli ensimmäistä kertaa pitkään aikaan jokin mahdollisuus olemassa, kun Miss Suomi ei näyttänyt suomalaiselta.