Tämä pukeutumismuisto nolottaa vieläkin
Tästä on jo yli 15 vuotta aikaa. Sikäläinen poikakaverini oli sopinut treffit elokuviin inttikaverinsa ja tämän tyttöystävän kanssa, tytöystävä oli meille molemmille tuntematon, minulle myös tämä inttikaveri.
Olimme poikakaverini kanssa köyhiä opiskelijoita, eikä meillä ollut rahaa eikä oikein henk.koht. intoakaan pukeutua erityisen trendikkäästi. Minulla oli kuluneet talvisaappaat, sellainen ylisuuri vanha ja nuhruinen maihari, jonka alla villapaita ja hiukset ponnarilla.
Vastassamme oli tyylikäs pari, se tyttöystävä oli stailaukseltaan kuin vaikkapa Xenia's dayn bloggaaja jokainen ripsi ojennuksessa ja kalliit ja tyylikkäät vaatteet päällä, nahka vai natisi ja huolellisesti manikyyratut kädet pitelivät kallista lompakkoa. Hän katsoi minun vaatimatonta asuani, kun käsilaukkunanikin oli ikivanha repunretale. Apua miten nolotti :-D
Kommentit (2)
Tarkoititko kenties 'silloinen', vai oliko sulla poikaystäviä vähän joka kylässä?
Kinnusmaisesti perään.
Vinkunut hetken tavalla että maistuuko vai ei..
Siitä se lähtee.