Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä LEIKKEJÄ teillä leikitään lasten (4- 7-vuotiaiden) synttäreillä?

Vierailija
06.09.2012 |


Sori että kyselen mutta tuntuu että täältä saa aina vastauksen :)



Meillä tosiaan ekat synttärit - nyt leikkien kohdallakin pää lyö ihan tyhjää.



Mitä leikkejä? Vai voiko lapset vaan leikkiä vapaasti? Oma lapseni oli synttäreillä jossa oli ihan vapaata leikkiä ja sitten se herkuttelu ja siellä oli ollut kuulemma ihan huisin hauskaa - että menee se kait sitten niinkin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä tein kaksi lasta juuri siksi ettei tarvitse mitään alkaa leikkimään kersojen juttuja. Veljekset ovat samanikäisiä joten toihuavat keskenään ja minä elän omaa elämääni.

Vierailija
2/4 |
07.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enää ei tarvi kärvistellä sen kanssa jollain pikkuautoilla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

lapset tosiaan tykkää leikkiä vapaastikin, mutta meillä on ollut yleensä 1 leikki rauhoittamassa juhlijoita.



aarteenetsintä tai onginta (sen lahjapussin voi laittaa palkinnoksi)

aasin hännän kiinnitys (oli muuten tosi suosittu)

avaimen etsintä

myrkkykarkki-leikki

seinälle kiinnitetty suuri paperi johon saa piirtää

Vierailija
4/4 |
06.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näistä ovat saaneet sitten jonkun karkin tai pussin kotiin vietäväksi. Lahjat on avattu pullonpyörityksellä, tosin sitä ei ihan pienimmät ole aina jaksaneet vaan se toimii vähän isommilla paremmin. Muuten vaan vapaata leikkiä ja tavaroiden tutkimista, siinä se aika on mennyt. Ehkä kannattaa miettiä joku leikki varalle jos meno alkaa käydä oikein villiksi, meillä tällainen on ollut Elefun-peli mistä ovat aina hetkeksi innostuneet.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä kahdeksan