Voiko 30-40 vuotiaalla miehellä olla vielä hiukset tallella?
Kommentit (15)
tallella olla jos ne on kerännyt ne talteen lattialta ja laittanut kaappiin. Tyhmä kysymys.
olen 47-vuotias mies ja hiukseni ovat yhtä vahvat kuin nuorena. Todella paksu, kihara tukka.
miestyyppistä hiustenlähtöä. Niillä joilla sitä tulee, kylläkin juuri tuolla ikävälillä usein alkaa tukka päältä harventua ja/tai hiusraja paeta.
Isälläni yli 70vee on paksut tummat hiukset..
Ihan taitaa olla perintötekijöillä osuus asiaan pysyykö ne hiukset päässä vain ei.
ihan siisti ja tuuhea tukka, kuten nuorempanakin. Alkoi vaan harmaantua. Geeneistähän se riippuu. Joillakin on kaljua jo 25v.
Voiskohan tuota... Ehkä justa ja justkun mun 90-vuotiaalla papallakin on. No toisaalta mun kohta 40-vuotiaan miehen hiukset harvenee (mutta kalju ei ole vieläkään).
Yksilöllistä ja perinnöllistä.
Se on aika yksilöllistä, missä iässä kaljuuntuu. Jos kaljuuntuu ollenkaan. Jollain rupeaa hiusraja pakenemaan jo päälle parikymppisenä, toisilla on oma tukka päässä vielä 60 vuotiaana..
Ne geenit, ne geenit..
Omalla isoisälläni on 84-vuotiaana tapahtuneeseen kuolemaan saakka päässä paksu, pitkä tukka. Siis pitkä ja pitkä, olkapäille asti.
tuuhea tukka molemmilla
Sen sijaan yläasteaikaiselta kaikkien tyttöjen päiväunien kohteelta alkoi tukka kadota alle 25v
Mun mies on 45. Hiukset on tallella, vain muutama harmaa hius on sivuilla. Kokonaisvaikutelma ristivärinen nuori poika.
jolla olisi hiukset vielä tallella?
Tänään taas olen miettinyt että kuka näitä aloituksia tehtailee.
Nyt en kyllä rehellisesti osaa sanoa, että onko tämä puhdas provo, vai onko AP ihan kakara, vai muuten vaan ei ole ihan penaalin terävämpiä kyniä :D
tukka on täysin valkoinen mutta edelleen paksu ja vahva.
olen 47-vuotias mies ja hiukseni ovat yhtä vahvat kuin nuorena. Todella paksu, kihara tukka.
Vain ulkomaalaisilla voi olla vielä tallella.
se, mitä näet miesten päässä, ei ole oikeita hiuksia, vaan tupee.