Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä HELVETTI on Visan turvaluku?

Vierailija
18.08.2012 |

Oon yrittänyt maksaa sata kertaa jo maksua verkkokaupassa VISALLA (ja joo tosiaan koko luottoraja käyttämättä, mutta ulkomaisia verkkokauppoja varten on VISA), mutta kysyy turvakoodia? Mikä se noista on, on ainakin kolme eri 3-4 numeroista lyhyttä koodia. Ja kortin numero ilmeisesti se kohokuvioinen?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turvaohjelmaan on varmaan pantu joku raja ettei voi kokeilla kaikkia vaihtoehtoja...

Vierailija
2/5 |
18.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

on kolminumeroinen koodi. On voinut kulua, mutta yritä peilailla valoa vasten jos näkyis.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä allekirjoitustarran kohdalla.

Vierailija
4/5 |
18.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

maksu siis kosahtaa siihen, että valitsee jonkun kerran väärän koodin. Ei meinaa hyväksyä, ei millään. Declined, declined tulee vaan ja tasan tarkkaan on koko luottoraja käyttämättä... Peeveli!

Vierailija
5/5 |
08.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pidättekö Visa-kortissa näkyvänä sen takana olevan 3-numeroisen CVV-numeron, vai suttaatteko/raaputatteko sen pois ja opettelette ulkoa?

Vääriin käsiin joutuessaanhan kortilla olisi huomattavasti vähemmän käyttöarvoa mikäli CVV-numero ei olisi näkyvissä. Mutta pitääkö sen olla jostain syystä näkyvissä?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kaksi